Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

36% українських журналістів-фрілансерів стикалися з погрозами від 2014 року - дослідження

27 квітня 2017 р., 19:40

Фізичного насилля або постраждали від нападів, пов’язаних з їхньою журналістською діяльністю

Такими є результати анонімного опитування українських журналістів-фрілансерів, проведеного британським фондом Rory Peck Trust спільно з ГО «Інститут масової інформації», за підтримки Фонду демократії ООН, у лютому 2017 року.*

Крім того, 50% опитаних зазначили, що погрози та напади не змінили їхнього ставлення до роботи. Цікаво, що на питання «Чи отримували погрози, або ставали об’єктом нападу через вашу стать?» 80% опитуваних обрали відповідь «ні», а 5% варіант «Волію не відповідати». Усі журналісти, що отримували домагання через стать, були жінки.

За цими дослідження, 35% українських журналістів-фрілансерів мають досвід роботи в зонах бойових дій, але при цьому кожен восьмий із них (12%) не має жодного захисного обладнання чи індивідуальної аптечки, а кожен п’ятий (19%) – не проходив жодних тренінгів з безпеки чи домедичної допомоги починаючи з 2015 року. 59% фрілансерів, які працюють в зоні бойових дій, вказали, що потребують проходження додаткових тренінгів з безпеки.

Більше половини опитаних українських журналістів-фрілансерів (59%) зазначили, що хотіли б отримувати психологічну допомогу, через виклики, пов'язані з їхньою професійною діяльністю. Виявилося, що 75% опитаних журналістів-фрілансерів відчували ті чи інші симптоми, що можуть свідчити про депресію.

Інститут масової інформації та британський фонд Rory Peck Trust розпочинають співпрацю в рамках дворічного проекту, метою якого є підтримка журналістів-фрілансерів в Україні. «Ми плануємо привертати увагу до ситуації з правами українських журналістів-фрілансерів, і докладати зусилля, щоб покращити їхню здатність працювати безпечно. Фрілансери часто є зразком незалежної і відповідальної журналістики, але саме ця категорія журналістів залишається найбільш незахищеною», – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Директорка з програм Rory Peck Trust Мері О’Ши зауважила: «Журналісти-фрілансери в Україні наражаються на погрози і насильство з багатьох різних сторін та в численних формах – і фізично, і онлайн. Як підтверджує це опитування, в багатьох не вистачає навичок, підтримки та ресурсів, щоб адекватно захистити себе, що робить їх особливо вразливими. Завдяки нашому досвіду та знанням із підтримки безпеки і благополуччя фрілансерів, Rory Peck Trust є ідеальним партнером для ІМІ в роботі з посилення стійкості журналістів-фрілансерів по всій території України».

Спільний проект ІМІ та Rory Peck Trust передбачає вивчення реалій роботи журналістів-фрілансерів в Україні, а також проблем з якими вони стикаються, проведення п’ятиденних тренінги із залученням провідних міжнародних та українських тренерів, включаючи проведення досліджень, консультацій та публічних заходів.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp