На підготовленій ділянці в дубовій діброві зібралися команди і вболівальники з Виноградівського району. Ділянка обрана не просто для показових навчань, угіддя відведені під вибіркову рубку окремих дерев. Після інструктажу учасники приступили до виконання завдання. Хвилювалися і учасники, і організатори: навчання хоча для всіх учасників змагання проходили не вперше, але вони вимагали досконалості. Оцінювалася якість, точність і тривалість операції. Спиляний дуб повинен був впасти точно в межі між вбитими в 3 метрах від нього кілками. Це можливо, якщо не порушувати технологію валки дерева і злагоджено працювати в парі з бензопилою і правильно розрахувати траєкторію падіння дерева.
Для цього потрібно вивчити територію навколо дерева, яке відведено під рубку. Якщо воно сухе, великі мертві гілки, сучки можуть впасти, тому їх можна спиляти попередньо, і тут потрібно проявити обережність.Також майстер-клас вальники лісу показали в таких завданнях, як монтаж нового ланцюга, комбінованому й точному розкряжуванні та відокремленні сучків.
Опісля показових змагань-навчань були обговорені помилки, допущені при виконанні завдань і визначені переможці.
{g}
Призові місця розподілили між собою наступні учасники:Перше місце посів Ігор Жолдош - трикратний володар кубку переможця внутрішніх змагань та неодноразовий призер обласних змагань вальників лісу та України. Друге місце і срібна медаль дісталося також представнику Виноградівського лісництва - Григорію Анталу. Брозну ж отримав вальник лісу Шаланківського лісництва Іван Свищо. Після підведення підсумків тижня охорони праці було нагороджено кращих працівників і спеціалістів з охорони праці лісогосподарських підприємств, а також профспілкових активістів.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ