Організатором заходу виступила кафедра української літератури філологічного факультету, зокрема її завідувачка, професор Валентина Барчан, а також кафедра журналістики.
{g}
Ініціаторка святкування, Валентина Володимирівна, звернулася до присутніх зі вступним словом: «23 квітня 2017 року виповнилося 120 років від дня народження Василя Ґренджі-Донського. Він справедливо віднесений до плеяди українців, які невтомно й самозречено працювали на полі національного державотворення. Нашим обов’язком є гідно шанувати пам’ять цієї надзвичайної людини – митця, громадянина, державотворця, який і сьогодні, у час героїки й трагедії, залишається зі своїм народом».
Відтак незмінна гостя філфаківських подій проректорка з науково-педагогічної роботи вишу Мирослава Лендьел поділилася своїми враженнями від дійства: «Безмежно рада бути присутньою на пізнавальному й цікавому заході. Вечорі, присвяченому людині, яка вклала в розбудову нашої країни немало зусиль. І цей внесок неможливо переоцінити. Нам справді є ким гордитися!».
Декан філфаку Галина Шумицька наголосила на тому, що, аби твою працю гідно поцінували, треба навчитися визнавати й цінувати роботу іншого: «Сьогодні, ми вкотре це робимо – і це чудово. Прекрасно, що наші викладачі, наші студенти вміють пам’ятати і вшановувати таких визначних людей, як наш ювіляр».
Відтак Валентина Барчан виступила з доповіддю, присвяченою історичному значенню Василя Ґренджі-Донського для Закарпаття та українського народу, його науковим і художнім здобуткам.
Доцент кафедри журналістики Олеся Барчан презентувала власну монографію, присвячену ювілярові: «Хочу сказати, що ця людина, безумовно, була першовідкривачем закарпатської журналістики. Публіцист, який заряджав неймовірним патріотизмом та вірою у свій народ людські душі і серця».
Відтак студентки ІІІ курсу українського відділення Яна Процюк та Іванна Стець розпочали святкову програму, підготовану україністками третього й четвертого курсів, під супровід презентації, присвяченої ювіляру та створеної четвертокурсницею українського відділення Анастасією Ониськів.
Навчально-дослідницька лабораторія української літератури і фольклору Закарпаття, завідувачем якої є доцент кафедри літератури Оксана Тиховська, записала закарпатські пісні, які під час дійства виконала першокурсниця спеціальності «Середня освіта» Неля Юртин.
Першокурсницями та другокурсницями українського відділення було здійснено також постановку гаївки під супровід запису закарпатської народної пісні у виконанні співачки Ганни Шміляк. Пісні репрезентують автентичну українську культуру Карпатського регіону, про розвиток якої вболівав Василь Ґренджа-Донський.
На завершення вечора організаторка пам’ятного дійства подякувала всім, хто долучився до влаштування свята і зробив його особливим для всіх філфаківців.
«У вирі сучасних подій слово В. Ґренджі-Донського знову на часі. А його практичний досвід журналіста й публіциста вартий ретельного вивчення та поширення. Важливо, щоб те, чим горів, про що мріяв, за що страждав митець, збулося. Щоб усе розумне і добре, створене ним, примножили нащадки – правнуки «славних прадідів великих»!» – підсумувала Валентина Барчан.
До слова, завідувачка відділу Карпатики Наукової бібліотеки УжНУ Марія Чорній організувала виставку творчого й наукового доробку ювіляра.