Правозахисники Черкас, Чернігова та Ужгорода в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» продовжують впроваджувати зміни для покращення отримання учасниками АТО та їхніми родинами гарантованих державою медичних послуг.
Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Три громадські організації, на базі яких діють громадські приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, об’єднали свої зусилля у спільний проект і вирішили діяти мережею. Мета проекту – покращити рівень забезпечення та отримання гарантованих пільгових медичних послуг учасниками бойових дій та членів їхніх сімей в містах Ужгород, Чернігів та Черкаси шляхом проведення інформаційної кампанії.
У рамках проекту організатори інформаційної кампанії оприлюднили соціальний ролик, в якому учасники АТО звернулися до своїх побратимів, ветеранської спільноти пройти медичне обстеження та користуватися медичними послугами, що гарантовані державою. Головна ідея полягає у доступному донесені інформації щодо потреби оздоровлюватись. Правозахисники висловлюють думку, що дане відео приверне увагу військових по всій Україні до теми власного здоров’я.
Відеосюжет був відзнятий за участю трьох «кіборгів» – захисників Донецького аеропорту. Усвідомлюючи потребу донести необхідну інформацію, учасники бойових дій без заперечень погодились на зйомку у сюжеті. Унікальні перші секунди боротьби задокументовані власноруч військовими.
«Твоє здоров’я є найголовнішою цінністю для твоєї родини…Знай свої права та навчи ними користуватися своїх побратимів», – йдеться у соціальній рекламі орієнтованій на учасників АТО та їхні родини.
Погляди розробників та виконавців міні-проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією Громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Прес-служба ГО «Закарпатська громада»