Сумарний економічний збиток від ранніх шлюбів до 2030 року оцінюють в декілька трильйонів доларів, пише "Інтерфакс-Україна". Такі дані можна знайти в доповіді Світового банку (СБ) і Міжнародного фонду досліджень з проблем жінок
А відмова від подібного вибору йде на користь рівням освіти та здоров'я. Тому що ранній шлюб доволі часто означає для жінки складність зі зміною свого вибору у подальшому житті, часто вони позбавляються прав на безпеку, захист, здоров’я і освіту.
За останні 30 років число ранніх шлюбів (СБ визначає їх як вступ в шлюб або цивільний союз до 18 років) знизилося в багатьох країнах, але все ще залишається надто високим. У 25 країнах, вивчених СБ і ICRW для цілей доповіді, не менше третини жінок виходять заміж до 18 років, а 20% народжують першу дитину до 18 років.
Читайте також: Шлюб за добу: скільки українських молодят вже встигли розлучитися
За підрахунками експертів, щорічно у світі укладається понад 15 млн ранніх шлюбів. Дівчатка, що стають заміжніми в 13 років, народжують в середньому на 26% більше дітей, ніж у випадку шлюбів після 18 років.
Відмова ж від ранніх шлюбів в 15 країнах дозволить знизити коефіцієнти фертильності в середньому на 11% і обмежити стрімке зростання населення, що позитивно позначиться на темпах і якості економічного зростання і на держвидатках.