У четвер, 3 серпня, у депутатському залі Закарпатської обласної ради відбувся «круглий стіл» за участю очільника облради з лікарями, психологами, що працюють з пацієнтами-учасниками АТО, і які на днях стажуватимуться у м.Байройт та вивчатимуть досвід окружної клініки Верхньої Франконії Федеративної Республіки Німеччина з діагностики, терапії та реабілітації пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом.
Під час зустрічі зазначалося, що збільшення чисельності осіб із посттравматичним стресовим розладом внаслідок військових дій на Сході України диктує необхідність підвищення кваліфікації закарпатських медиків із діагностики, терапії та реабілітації при цих психічних захворюваннях. Тож, у рамках українсько-німецького проекту для закарпатських лікарів організовано стажування у лікарні Байройта району Оберфранкена, а незабаром - конференція в м. Ужгороді. Ці заходи дозволять вивчити досвід і експертні оцінки німецьких колег та підвищити кваліфікацію закарпатських медичних працівників.
- Сьогодні для Закарпаття актуальним є надання якісних медичних послуг, зокрема кваліфікованої адекватної психологічної допомоги військовослужбовцям, які брали участь в АТО на Сході України. Збільшення осіб із посттравматичним стресовим розладом внаслідок військових дій зумовлює необхідність підготовки фахівців, здатних проводити адекватну та ефективну психосоціальну реабілітацію таким особам, - зазначив під час зустрічі голова облради Михайло Рівіс.
Наголошувалося, що на сьогодні необхідним є створення та забезпечення ефективного функціонування системи комплексної реабілітації військовослужбовців із посттравматичним стресовим розладом як самостійного напряму клінічної та соціальної медицини. Це дозволить ефективніше відновлювати рівень соціального і працездатного функціонування через діагностику і лікування і сприятиме покращенню якості життя осіб, що мають такі розлади.
Як наголосив присутній директор департаменту охорони здоров’я Володимир Маркович, завдяки цьому проекту закарпатські лікарі підвищать свою кваліфікацію в галузі діагностики, терапії та реабілітації осіб із посттравматичним стресовим розладом.
- Район Оберфранкен має значний досвід у сфері надання якісних медичних послуг, у тому числі з надання психосоціальної допомоги особам з посттравматичними розладами. Закарпатська область зацікавлена у цьому, - сказав на зустрічі головний лікар краю. - Проект буде впроваджуватися за участю фахівців медичних закладів Оберфранкену та Закарпатської області, які спільно працюватимуть над розробкою рекомендацій, під час конференції та стажування. Реалізація даного проекту сприятиме сталому розвитку партнерських громад, оскільки він спрямований насамперед на покращення здоров’я людей.
Довідково: Партнерська співпраця району Оберфранкен і Закарпатської області була започаткована у 2001 році шляхом укладення відповідної угоди. У 2016 році партнерськими громадами підписана програма співпраці на 2017-2018 роки. Цим двостороннім документом передбачені заходи у різних сферах життєдіяльності громад, у тому числі в медицині. Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку ФРН через некомерційне ТОВ «ENGAGEMENT GLOBAL». У рамках проекту заплановане стажування закарпатських лікарів та психологів, в окружній клініці Байройта (ФРН) у період 6-11 серпня 2017 року. Також проектом передбачене проведення 28 вересня 2017 року конференції на зазначену тематику для широкого кола учасників – 50 осіб, підготовка німецькими фахівцями методичних рекомендацій щодо діагностики, терапії та реабілітації військовослужбовців-учасників АТО із посттравматичним стресовим розладом та представлення результатів проекту 22 листопада 2017 року.
Прес-служба Закарпатської облради