Координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Петіка, заступника міського голови Ужгорода Олександра Білака, депутатів міської ради - Юрія Мандича, Мирослава Горвата, Євгена Прозора, керівника Закарпатського обласного благодійного фонду "Благо" Елеонори Кулчар, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття "Лаутарі" Віллі Папа та інших ромських громадських активістів, представників управління освіти Ужгородської міської ради, Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева.
Олександр Білак розповів присутнім про випадок, який мав місце вчора на залізничному вокзалі, коли знайшли трьох ромських дітей, що жебракували та нюхали клей. Крім того, наголосив, що у ЗМІ, у мережі інтернет останнім часом дуже багато обурень поведінкою ромів, на останній прийом міського голови приходили мешканці вулиці Тельмана з колективним зверненням з цього приводу. Тому питання гостре, потребує врегулювання, однак варто наголосити, що тут йдеться не про якусь національну нетерпимість чи упереджене ставлення, а власне про проблеми безпритульності та бездоглядності дітей.
Олександр Петік, зауваживши, що знає про кадрові проблеми, нестачу працівників, попросив представників патрульної поліції, Національної та ювенальної поліції об’єднати зусилля у цьому напрямку. Також звернувся до ромських активістів з проханням ставитися до цього питання з розумінням, повідомляти про такі речі, не замовчувати їх, а дітей залучати до навчального процесу.
Мирослав Горват зазначив, що він, як депутат, а також представники ромських громадських організацій занепокоєні подібними ситуаціями, зацікавлені в тому, щоб не виникало напруги та конфліктів у місті, тому намагатимуться проводити ще більше роз'яснювальної роботи серед ромського населення. Разом з тим, потрібно задіяти всі служби - і Службу у справах дітей, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінні праці та соціального захисту населення, управління освіти, поліцію. Змінити ситуацію, яка склалася у місті, можна лише спільними зусиллями. І оскільки це проблема не тільки Ужгорода, то піднімати її і на обласному рівні також.
"Коли ми домовляємося про співпрацю, завжди говоримо про взаємність, - звернувся до ромських лідерів Олександр Білак. - Якщо ми говоримо про питання інтеграції та інклюзії, то ці питання також автоматично означають взаємну відповідальність. Міська влада виконує взяті на себе зобов'язання, тому прошу представників ромських громадських організацій довести до відома всіх, що за порушення законодавства, правил потрібно бути нести відповідальність. Ми вимушені будемо застосувати механізм призупинення соціальних виплат до тих батьків, чиїх дітей будемо затримувати так, як учора. Складені протоколи, документи направлені в управління праці і соцзахисту. І немає значення, це ужгородські діти чи з інших регіонів. Так само складатимуться протоколи і відправлятимуться до відповідних інстанцій".
Досягнуто домовленостей з облдержадміністрацією про комплекс заходів та спільних дій у напрямку профілактичної роботи, а також щодо заходів впливу до вже виявлених порушників. Питання захисту прав дітей і надалі перебуватиме на постійному контролі керівництва області та міста.