Головною темою якого стали судові справи, які порушені проти закарпатців з автомобілями з іноземною реєстрацією.
Ужгородець Василь Марадик, власник автівки з іноземною реєстрацією в судовій тяганині з весни цього року, був учасником акцій власників авто з іноземною реєстрацією. Чоловік розповів про ситуацію, що склалася і як виходять з неї закарпатці, власники іноземних авто: «Представники влади завжди закликали нас під час акцій вирішувати свої проблеми у правовому і законному руслі. Тому я сподіваюся на суд. Моє авто на іноземній реєстрації не було вчасно вивезене з України через несправність. Митники склали на мене постанову і сказали, що якщо надам документи про ремонт, то цим доведу, що не скоював жодного злочину. Я приніс документи, але внутрішня митниця їх не взяла до уваги і склала постанову. Тоді я звернувся у суд, але мої документи і там не бралися до уваги, суд першої інстанції я програв. Наразі державна структура працює не для людей, а проти них. Звичайно, я подаватиму апеляцію. І хотів би знати, чому мій автомобіль митниця розглядає як «авто комерційного призначення», оскільки воно не використовується у комерційних цілях».
В. Марадик додав: «Ми штучно змушені купувати автомобілі, які нам нав’язані зверху. Відповідні закони вважаю лобістськими, оскільки змушують нас купувати автомобілі втридорога, які ще й не витримують жодної конкуренції із вживаними авто з-за кордону. Я відчув себе просто безсилим, бо не можу довести свою правоту навіть за наявності усіх необхідних документів. Хочу наголосити, що люди купують ці машини не від хорошого життя. Щоб розмитнити їх у нашій державі треба переплатити утричі дорожче. Ми просто хочемо за адекватні хороші придбати адекватний автомобіль, а не ті «відра», які нам продають представники влади та олігархи, чиї інтереси вони лобіюють».
Павло Білецький, керівник ГО «ЗАВТРА» прокоментував ситуацію та розповів актуальний стан справ з проблемою авто на іноземних номерах. «Наразі нема чіткої відповіді, чи треба писати заяву на митницю про несправність авто на іноземних номерах. А саме у цьому звинувачують Василя Марадика. Інша проблема – режим «транзиту», за яким нас реєструють на в’їзді в Україну. Але ми не їдемо додому транзитом. І ми не ввозимо автомобілі з метою комерційного використання. А нам саме через це нав’язують якісь санкції, переслідують. У державі за моїми спостереженнями, нема чіткого рішення, діє якась позиція очікування. Влада зустрічається не з громадськістю, а з автодилерами, які, звичайно, пропонують асоціальні законопроекти. Крім того, постійно лякають людей рейдами поліцейських і митників».