Експозиція налічує близько десяти робіт, які презентують різні періоди творчості митця. Проходить виставка за сприяння управління культури Закарпатської ОДА та угорського генконсульства.
Усі представлені роботи – з приватної колекції. Як розповів онук митця Олександр Александров, тут можна побачити картини різних творчих періодів художника. Так, до прикладу, на виставці представлені рисунки кінця 40-х–початку 50-х, поряд картина, виконана майже десять років потому. «Для мистецтвознавців особливо цікавою може стати незавершена робота художника, за якою можна оцінити, як працював майстер; а поряд у тому ж стилі й того ж періоду можна побачити вже закінчений варіант – на ньому зображена жінка, яка працює в полі, – відзначив А. Олександров. – Ще слід приділити увагу ескізу до великої роботи «Пітра в полі», який митець малював у Доброні на Ужгородщині».
Виставка знайомить поціновувачів мистецтва насамперед із графічним доробком художника. Велика кількість малюнків, відзначають мистецтвознавці, свідчить про те, що Гаврило Глюк багато й постійно рисував, вільно володів цією технікою і мав свій оригінальний почерк. Гаврило Глюк – неперевершений художник, який був не тільки вірним послідовником майстрів минулого, але й зробив свій вагомий внесок у розвиток їхніх традицій. «Глюк був щасливим серед людей, він був справді народним художником, бо виріс із народу, прожив усе життя з ним і вважав себе народом, саме тому в його творчості так багато творів, на яких зображені прості люди, їхній побут, звичайне життя», – розповіла про тематику робіт мистецтвознавець Людмила Біксей.
Творчість Гаврила Глюка, як відзначили присутні на виставці, стала не тільки яскравим явищем у культурно-мистецькому житті Закарпаття, але й увійшла до скарбниці українського мистецтва ХХ століття.
Текст: Наталія Петерварі, Фото: Наталія Павлик Культурно-мистецька фундація