Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді презентували унікальну книгу (Фото)

16 лютого 2018 р., 15:40

444 повно кольорові сторінки, нетривіальні тексти, захоплюючі фото, інформативні діаграми, карти, особливий доступний формат викладу, коли про складні речі говорять простими, всім зрозумілими словами

Йдеться про чергову презентацію у Гарварді, Оксфорді чи Паризькій Сорбонні. Йдеться про підручник з Країнознавства авторства Алена Панова, представленого сьогодні в Ужгородському національному університеті. Книжки про те, як пізнавати країни. Унікальність видання, окрім власне самого змісту і інформативності, полягає у запропонованій методології, скориставшись якою кожен охочий буде в змозі розкласти самостійно будь-яку країну по полицям.

«Ми живемо в часи безмежного доступу до інформації. Покоління Google щиро вважає, що результати показані на сторінці пошуку за вашим запитом – істина. Насправді це не завжди так. Не кажучи вже про те, що отриману інформацію треба вміти грамотно опрацювати. «Фішка» цієї книги полягає у тому, що вона пропонує інструмент для пізнання окремої країни» - зауважив науковець. Географія, історія, державний лад, економіка та особливості ментальності – синтез саме цих знань відкриє шлях до розуміння будь-якої держави світу.

Сьогодні, коли багато з нас декларує намагання інтегруватись у західне середовище, хоче подорожувати або працювати в Європі, такий інструмент розуміння світу перетворюється з нудної теорії на гарний практичний посібник.

«Чому це важливо, або для чого це нам потрібно?» - сформулювавши головне запитання потенційного користувача творчого продукту, Ален Панов охарактеризував місію видання:

«1) Для розширення ерудиції. Іншими словами, завжди краще бути розумнішим і знати більше про світ, ніж бути інтелектуально обмеженим, з малою сумою знань.

2) Для успішного ведення бізнесу або вирішення дипломатичних задач із зарубіжним партнером, коли Ви знаєте про його країну більше, ніж він сам, що, у свою чергу, є ключем до його розуміння і побудови правильної стратегії взаємодії.

3) Для того, щоб бути в змозі обрати куди ми хочемо приїхати і що хочемо там побачити й відчути; для того, щоб не було «розчарування» від побаченого, яке «не виправдало ваші очікування», а точніше ілюзії, побудовані на незнанні.

4) Список можете продовжити самі».

Непересічне видання було представлено у не менш непересічній формі. Відкрита лекція, приурочена цій події, пройшла у бібліотечному залі імені Міклоша Берчені УжНУ. Без казеності, зайвого пафосу, у одній аудиторії зібралися студенти, професори, журналісти, містяни. Справжня університетська атмосфера, яка свідчить про наявність мотивованих людей, які хочуть створювати майбутнє. Вибір місця невипадковий, адже за часів саме цього правителя Ужгород став важливою культурною і політичної точкою на карті Центральної Європи.

{g}

Видання побачило світ одночасно у трьох форматах. Електронну книгу кожен охочий може завантажити безкоштовно з персонального сайту автора http://www.alenpanov.org.ua/article/48/50. Вона є зручною у користуванні, задовольняє потребу у інформації, дружня до екології та, що є найважливішим, не потребує фінансових затрат для тих, хто прагне отримати знання. Для бібліофілів та тих, хто віддає перевагу традиційній книзі, передбачені дві можливості – повно кольорова та більш бюджетна чорно-біла версії, які кожен охочий може замовити у видавництві.

Наприкінці лекції автор подарував власний підручник присутнім керівникам Закарпатської обласної, Ужгородської міської та університетської бібліотек. Видання також буде презентоване посольствам представлених у книзі країн, як свідчення громадської ініціативи з просвітництва у нашому краї.

«Країнознавство» є п’ятнадцятою книжкою автора, яка традиційно доступна до вільного і безкоштовного завантаження. Ален Панов з 1996 року працює у освітній галузі, з 2000 – викладач, доцент, професор, завідувач кафедрою міжнародної політики УжНУ. Фаховий юрист, дипломат, доктор філософії; працював заступником Ужгородського міського голови, Представником України в Карпатському єврорегіоні, Консулом України в Угорщині.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp