13 причин відвідати Закарпаття та його унікальні і такі несхожі один на одного райони та їх туристичні принади.
Щоразу, плануючи подорож, ми перш за все обираємо той «магніт» (об’єкт, місце…), який ми хочемо обов’язково побачити, те, заради чого і їдемо. У кожного цей вибір різний, залежно від вподобань та пріоритетів. Хтось шукає краєвиди, а когось цікавить історичне наповнення. І це добре, бо якраз через такий різний вибір подорожі та враження від них завжди унікальні та індивідуальні.
До вашої уваги 13 «авторських бачень» 13 районів Закарпаття.
Магніт №1
Рахівський район – найвисокогірніший в Україні і тому першою асоціацією з ним завжди є гірська місцевість, походи та ночівля в наметах, ну і звичайно Говерла. Але тим, кого приваблюють інші краєвиди, а перевагу вони надають не активному, а пасивному, пізнавальному туризму, що тоді може запропонувати цей край?!
Для мене відповідь проста – це безперечно ГЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР ЄВРОПИ, унікальний досвід, який варто отримати, щоб говорити з гордістю: «Я бував у самому центрі Європи».
Тепер трохи історії. Геодезичний знак географічного центру Європи знаходиться на Рахівщині в с.Ділове. Ще за часів Австро-Угорщини, при плануванні залізниці між Раховом і Сиготом, в цю місцевість були направлені географи з віденського військово-географічного інституту. За результатами дослідних геодезичних робіт вони визначили, що саме ці координати «47°57′ пн. ш. 24°11′ сх. д.» і становлять географічний центр Європи. За їх поданням, був встановлений знак, з написом: «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот у 1887 році» (переклад з латини). І хоч про «центр» там нічого не зазначено, але в 1977 році відповідний напис таки з’явився.
Це досить спірне питання і понині, а відповідні «центри» є також в Литві, Угорщині, Естонії… В 1989 році Книга рекордів Гіннеса визнає село Бернотай (26 км від Вільнюса, Литва) «офіційним» географічним центром Європи та надала йому відповідний сертифікат. Проте вірю, що «серце» Європи саме в нас, і різні способи вимірів дають нам таку надію. Тож будете на Рахівщині, загадайте там бажання, і воно обов’язково здійсниться, якщо, звісно, зробите його «від серця і в серці».
Далі буде…
Анастасія Бучук. Фото з мережі Інтернет, Ужгород.ін