У нараді взяли участь керівник Ужгородського відділу поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області Віталій Мацола, заступники міського голови Ігор Фартушок, Василь Гомонай, керівники структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств та обслуговуючих компаній, представники адміністрації більшості ринків Ужгорода, працівники Держпродспоживслужби, податкової інспекції.
{g}
Незважаючи на те, що робота у цьому напрямку проводиться систематично, побороти це явище до кінця не вдається. Працівники муніципальної інспекції з благоустрою постійно проводять рейди, залучаються і працівники поліції. Скажімо, на площі Корятовича, принаймні перед входом до так званого зеленого базару, більш-менш врегулювали питання – там продають хіба власну продукцію, та й то одиниці. Однак на ринках «Білочка» і на «П’яному базарі» біля санкціонованого ринку на вулиці є ще один, де масово торгують овочами, фруктами тощо. Під час такої торгівлі не дотримуються жодні санітарні норми, місто захаращується, залишаються купи сміття. При цьому всередині ринків завжди є вільні місця, це й сьогодні підтвердили керівники ринків.
Плата за торгівлю на ринку не є високою, до прикладу, на базарі на вулиці Загорській це 2 гривні, трохи підняли ціну і зараз вартість погонного метру на ринку на площі Корятовича – 25 гривень, але там можуть стати двоє продавців, що торгують власною продукцією, приміром молоком чи городиною. Адміністрація ринків готова йти назустріч людям, адже зацікавлена у тому, щоб продаж відбувався цивілізовано, а територія біля ринків була впорядкована.
На сезонну вуличну торгівлю, до прикладу ялинками перед новорічними святами чи великоднім крамом або ж розсадою надають дозвіл у відділі торгівлі управління економіки та стратегічного планування міської ради, за таку торгівлю сплачують кошти, у тому числі і за прибирання сміття.
Богдан Андріїв наголосив, що проблема зі стихійною торгівлею мусить бути вирішена. Ужгородців теж обурює такий стан речей, днями, під час прямого ефіру на телеканалі «Тиса-1», йому ставили це запитання. Розуміючи соціальну складову проблеми, члени робочої групи, яка проводить рейди, будуть насамперед спілкуватися з людьми, роз’яснювати їм неприпустимість торгівлі на вулиці, залучатимуть до діалогу з продавцями і представників адміністрації ринків, щоб ті пропонували місця у приміщенні та переконували торговців працювати у приміщеннях ринку.
Ужгородська міськрада