В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція», народного депутата VI і VII скликань, голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (VI скликання).
Анатолій Гриценко зауважив, що на Закарпатті (як і по всій Україні) він проводиться робочі семінари з партійцями та місцевими депутатами. «Акцент на чесну відповідальну роботу. Бо довіра до Києва, до центральних органів ви знаєте, на якому рівні, важливо на місцях щоб принаймні мали довіру. Потрібна серйозна «встряска», для того, щоб люди, які обирають і помиляються, мали можливість виправляти ситуацію. Тут є кілька позицій. Серед перших ініціатив у разі обрання на пост президента, буде внесення законопроекту про імпічмент. Щоб всі наступні президенти зрозуміли: вийшов за межі конституції, існує проста процедура яка допомагає відсторонити президента. Це правильно, це справедливо, - зазначив Анатолій Гриценко. -- Друге--це реальне скасування недоторканності депутатів. До того (прийняття процедури імпічменту президента) цього не буде. Коли президент тримається за крісло, таке це не працює.
А так спрацює. Третє -- простий ефективний механізм відкликання депутата, якщо він чи вона бездіє або порушує Конституцію. Не ходить на засідання, не голосує, не працює в комітеті. Просто і зрозуміло, без збору підписів та партійних з’їздів. Таких людей треба позбавляти мандата. Коли реєструється 430, а сидить 50 -- це неподобство. Також це стосується депутатів, коли вони порушують Конституцію. «Піаністи», які тиснуть крім своєї, ще на кілька кнопок. Має бути зрозуміла проста процедура відкликання депутатів. Щоб вони знали, що це не назавжди.
І ще один важливий аспект -- Антикорупційний суд. Створили чимало антикорупційних органів, але вони займаються «спортивною риболовлею»: піймали, подивилися, риба жирна -- відкупилися і пішли далі. Де зараз Насіров, де Розенблат, де Пашинський, де багато інших .Нова влада повинна забезпечити насамперед справедливість. Права, свободи, власність людини. Як тільки це буде, тоді будуть в країні інвестиції, буде підніматися економіка, тоді будуть нас поважати. Антикорупційний суд на відміну від інших судів не буде розглядати питання про хуліганство, про розлучення, розподіл майна. Перевірятиме саме посадових осіб найвищої категорії. Справедливість і її відновлення треба почати згори від перших посадових осіб».
Політик також розповів, що зараз по всій країні йде масова кампанія шельмування його особисто. «Від Банкової -- і по всій вертикалі. Якби у нашої партії чи мене, як кандидата, був рейтинг 1-2 % нічого б не було. Але Порошенко побачив закрите опитування, де на 1-му місці –Тимошенко, 2-му --Гриценко, 3-му- - Порошенко. Це бісить, не хочеться втрачати годівницю, мільярди, йти під суд. Я особисто пішов у прокуратуру і дав покази на вищих посадових осіб. Поставив свій підпис, усвідомлюючи кримінальну відповідальність, ризики і небезпеки. Це тверда громадянська позиція. Коли побачать трьох перших зачинених за грати, тоді буде справедливість», - прокоментував політик.
Анатолій Гриценко також зупинився на соціально-економічних питаннях, які хвилюють всю країну. Зокрема масовій міграції закордон. За його словами, якщо раніше виїжджали на заробітки і поверталися до родин, дітей, то зараз «це квиток в один бік. «Виїжджають цілими селами. Молодші, здоровіші, підприємливіші, освіченіші. Хто залишається? Ще років три такої тенденції, і Україну не буде кому піднімати. Це вже вийшло на рівень загрози національної небезпеки. Як вирішувати цю проблему? Велика роль уряду. Перш за все, це стимули для підприємництва, вирішення всіх питань, пенсійних, соціальних. Відповідь одна- економіка. На місці президента я б змусив уряд планувати і доповідати реальні речі», - додав Анатолій Гриценко.
Він також зазначив, що з нинішньою владою міжнародна спільнота не буде підписувати жодних міжнародних планів. «План як це робити вже є, але ясно з нинішньою владою це не почнеться. Причин дві: нинішній владі залишилося менше 1,5 роки (а виконання плану займе 5 років) і недовіра до нинішньої влади, - каже Анатолій Гриценко.
Також політик зауважив, що вибухонебезпечну ситуацію у суспільстві створює серйозне розшарування між найбагатшими і найбіднішими: «Середній клас зведено до тонкого прошарку, треба щоб бідні стали багатшими, а ті, хто зараз дуже жирує, повинні віддати суспільству. І утворити прошарок середнього класу. І орієнтуватися на показники сусідніх держав. Якщо буде менше, все одно відтік (закордон) буде йти».
Політик також відповів на запитання щодо ринку землі в Україні, можливостей для молоді, підприємців. А також прокоментував шляхи вирішення питання російської агресії. «У режимі переговорів Україна - Росія це неможливо. За цим столом повинні сидіти Європа і Америка, потужні гравців, які мають важелі впливу на олігархат. Варіант до пошуку миру -- тверде дотримання умов Україною. Жодного бізнесу з Росією, жодних офшорів», - додав Анатолій Гриценко.
Після прес-конференції політик, який також викладає у Києво-Могилянській академії, виступив перед ужгородськими студентами. Йшлося про ключові загрози національній безпеці і шляхи їхньої локалізації