Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатці з вадами зору отримають інформацію про систему безоплатної правової допомоги, викладену шрифтом Брайля

5 травня 2018 р., 12:49

В Україні сьогодні діє понад 500 центрів безоплатної правової допомоги, з них 4 центри та 13 бюро правової допомоги на Закарпатті.

 

Разом з тим, є категорії громадян, для яких навіть така допомога є малодоступною. До них належать: люди на візках, з вадами зору чи слуху, лежачі хворі.

«Ця категорія громадян гарантовано повинна отримувати безоплатну правову допомогу. Серед тих, хто вже отримав вторинну допомогу у місцевих центрах та бюро системи БПД, майже 20% – люди з інвалідністю. І ми робимо все можливе, аби ця цифра зростала. Наразі спільно з партнерами підготували брошури для людей з вадами зору», – каже директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Люди з вадами зору в усіх регіонах України отримають інформацію про систему безоплатної правової допомоги, викладену шрифтом Брайля. Виготовлення таких інформаційних матеріалів стало можливим завдяки спільному українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та співпраці з редакцією Українського товариства сліпих «Заклик».

30 тисяч примірників буклетів, видрукуваних шрифтом Брайля, інформують про види безоплатної правової допомоги та будуть розповсюджені до обласних організацій Українського товариства сліпих (УТОС), навчальних закладів для дітей з вадами зору, реабілітаційних та навчально-інформаційних закладів УТОС, а також бібліотек УТОС у всіх регіонах України. Буклети отримають і центри та бюро правової допомоги для правопросвітницької діяльності серед відповідних цільових груп.

Доступ до правосуддя вразливих груп населення залежить від того, як добре вони обізнані зі своїми правами та способами їх захисту. Буклети шрифтом Брайля сприятимуть поширенню інформації серед людей з інвалідністю по зору про те, як може допомогти система безоплатної правової допомоги у реалізації та захисті їхніх прав.

За словами фахівців центрів БПД в різних областях України, люди з інвалідністю – це найуразливіша категорія громадян, які часто стають жертвами махінацій. Найчастіше вони звертаються з такими питаннями: розірвання договорів довічного утримання та дарування, захисту прав споживачів, розірвання шлюбу, оформлення кредиту чи спадщини та ін.

У випадку додаткових потреб центрів та бюро правової допомоги в регіонах, організацій УТОС та інших організацій, котрі опікуються людьми з вадами зору, – можливе додаткове тиражування цих інформаційних буклетів. Для цього необхідно звернутися до офісу проекту із запитом за тел. +38 (044) 331-01-82 або надіслати лист на e-mail: [email protected], повідомляють у Регіональному центрі з надання безоплатної правової допомоги у Закарпатській області.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp