Йдеться про 20% (але не більше 12-ти тисяч гривень) на придбання негазових/неелектричних котлів, 35% (але не більше 14-ти тисяч) – на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів та 40% (але не більше 14-ти тисяч в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для загальнобудинкових заходів.
Якщо позичальником є людина, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів. Серед фінансових установ, котрі уповноважені видавати «теплі кредити» – Ощадбанк та Укргазбанк. А також ПриватБанк, який наразі кредитує в цьому напрямку ОСББ та ЖБК.
До державної фінансової допомоги, нині закарпатці також мають можливість отримати додаткові 15% відшкодування частини відсоткової ставки на «теплі кредити», завдяки Програмі енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області, яка фінансується з обласного бюджету. З метою реалізації зазначеної Програми, 8 червня, департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства Закарпатської ОДА (як головний розпорядник коштів по Програмі), в особі директора Едуарда Маляра та очільники уповноважених фінустанов – керівник обласної філії «Ощадбанку» Оксана Хрипак та «Укргазбанку» Андрій Коляско підписали договір про співробітництво. Документ встановлює основні умови та принципи співпраці в процесі відшкодування з обласного бюджету частин відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження.
Загалом цьогоріч закарпатці взяли «теплих кредитів» на суму 23 мільйона гривень.
Прес-центр Закарпатської ОДА