Із підвищенням температури навколишнього природного середовища значно ускладнюється обстановка з пожежами у природних екосистемах. Влітку часто доводиться бачити, як люди спалюють сухе листя, гілки дерев та інше сміття на територіях підприємств, присадибних ділянках, городах та дачах, в посадках та біля автошляхів. Але при цьому, як показує практика, дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не замислюється, що від такої безпечності може виникнути пожежа. Тим паче, що в умовах високих температур рівень пожежної небезпеки стає найвищим, і під загрозою знищення перебувають хлібні поля, трав’яні масиви та лісові угіддя.
«Загалом, з початку року підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпатської області в екосистемах краю ліквідували 365 пожеж. Загальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття становить294 га.
Правила поведінки людей при спалюванні сухого листя, гілок дерев та іншого сміття біля домівок та поряд із лісовими масивами заслуговують окремої розмови. Крім того, нерідко сільські жителі та власники присадибних ділянок спалюють суху траву, пожнивні залишки, не звертаючи увагу на їх безпосередню близькість до лісових масивів. При цьому не всі знають, як у випадку виникнення пожежі боротися з вогнем. А статистика стверджує, що у 9 випадках з 10 винуватець пожеж-людина.
Причиною виникнення даних пожеж є необережне поводження місцевих жителів з вогнем під час спалення сухої трави, сміття, що розташоване впритул до житлових будинків та лісопосадок», - коментує ситуацію начальник У ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.
Щоб попередити виникнення пожеж необхідно запам’ятати:
- Розводити вогнища дозволяється лише у безвітряну погоду під постійним наглядом і на відстані не менше 15м від будівель та споруд;
- Перебуваючи біля лісопаркових зон, потрібно вибрати безпечне місце для розведення вогнища та обкопати його;
- Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати землею чи піском.
Отже, якщо ми будемо уважними і обережними та завжди виконуватимемо елементарні правила пожежної безпеки, то захистимо себе й природу від втрат.
У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером «101».
Шановні краяни‚ дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії.