Упродовж минулої доби на території області виникло 12 пожеж, 5 з яких – це загорання сухої трави та сміття на відкритій території. Усього з початку року в області вже виникло 1115 пожеж в екосистемах на загальній площі 1324 га. Ще трохи і площа випаленої пожежами землі буде дорівнювати площі Антарктики. Тож тільки уявіть собі цю величезну за масштабами територію, яка внаслідок банальної недбалості, а десь і через навмисні підпали, перетворилась на випалені поля флори та фауни. Ця земля втратила свій родючий шар, позбулась ряду корисних властивостей та перестала бути домівкою для сотні, а то й тисячі комах та тварин, залишилась випаленим «клаптиком» на довгі роки.
Зараз на вулиці спека і надвисокі температури повітря сприяють виникненню загорянь на відкритій місцевості. Сірник, недопалок, розбита пляшка, непогашене багаття чи так зване «вогняне» прибирання на городі, яким люблять зловживати закарпатці – все це може спровокувати пожежу не прогнозовану за своїми масштабами.
Але, якщо кожен мешканець Закарпаття замислиться над проблемою пожеж в екосистемах краю, буде більш відповідально ставитися до правил пожежної безпеки та припинить навмисно спалювати суху траву та сміття - ці кроки допоможуть уникнути пожеж і зберегти красу Закарпаття для майбутніх поколінь.
У ДСНС України у Закарпатській області