Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На ІІІ Форумі місцевого розвитку у Трускавці Рівіс розповів про співпрацю Закарпаття з регіоном Верхньої Франконії

22 червня 2018 р., 14:50

в22 червня голова Закарпатської облради Михайло Рівіс продовжив свою участь у роботі ІІІ Форуму місцевого розвитку

Нині він виступив у панельній дискусії «Міжмуніципальне українсько-німецьке співробітництво: кращі практики та перспективи», де модератором була керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн

Учасники заходу, а це - понад 400 осіб з України та інших держав Європи, серед яких - нардепи, урядовці, дипломати, керівники виконавчої та представницької влад обласногота районних рівнів, представники міжнародних програм і фондів, науковці, бізнесмени, журналісти та письменники працюють у трьох напрямах: «Інструменти забезпечення сталого розвитку Карпатського Єврорегіону», «Можливості для підтримки регіонального та місцевого розвитку», «Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності».

Серед запрошених - делегація від Закарпаття. Як зазначила голова Свалявської райради Мирослава Ливч, для керівників районів та депутатів різних рівнів - досить цікаві підняті теми на панельних дискусіях і пленарних засіданнях, адже тут фахівці діляться своїми практиками і досвідами, планами на майбутнє.

Виступаючи перед учасниками форуму, Михайло Михайлович розповів про співпрацю Закарпаття з регіоном Верхньої Франконії (ФРН), з яким наш край пов’язують спільні сторінки історії. Та назвав її перспективною, озвучив основні її етапи та напрацювання.

Так, минулого року Закарпатською обласною радою спільно партнерами з Верхньої Франконії підготовано проектну заявку «Підвищення кваліфікації лікарів, а також психіатрів із Закарпатської області» та подано на конкурс програми «Пакет швидкого запуску – Україна» проекту «Партнерство з містами України» німецького некомерційного товариства «Engagement Global»/Сервісної служби «Громади в єдиному світі», що діє за дорученням та фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.

У рамках проекту торік відбулося стажування закарпатських лікарів та психологів, що працюють із категорією пацієнтів з числа учасників АТО, у окружній клініці Байройта. Адже німецькі клініки визнані у світі найпотужнішими за наданням психологічних консультацій висококваліфікованими спеціалістами, особливо щодо посттравматичного синдрому у воїнів АТО та ветеранів різних війн.

Цьому передувала низка ділових зустрічей та перемовин, обмін думками та делегаціями. Зокрема, під час зустрічі керівництва області із делегацією Федеральної землі Саксонія, яку очолив депутат Парламенту Саксонії, економічно-політичний спікер фракції партії Альтернатива для Німеччини (AFD), член Комітету економіки праці і транспорту Маріо Бегер обговорено питання обміну студентів, розбудови дорожньої та прикордонної інфраструктури. У зв’язку з виборами в саксонському парламенті питання співпраці трохи відстрочилося, однак на даний час налагоджуються контакти з президентом Саксонського Ландтагу Маттіасом Рьослером, котрий зацікавився співпрацею із Закарпаттям.

Так, 28 вересня 2017 року Закарпатською обласною радою разом із ДВНЗ "УжНУ" організовано потужну міжнародну конференцію для широкого кола фахівців Закарпаття (психологів, психіатрів, сімейних лікарів) «Актуальні питання діагностики, терапії та реабілітації посттравматичних стресових розладів». Відтак німецькими фахівцями за результатами проекту розроблені методичні рекомендації щодо діагностики, терапії та реабілітації пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом, у тому числі військовослужбовців-учасників АТО, які поширені у медичних закладах області відповідного профілю.

Далі очільник облради розповів, що нині ведеться підготовка проекту «Визначення потенціалу для підвищення енергоефективності муніципального водопостачання українського міста Хуст».

- Для того, аби могли реалізовувати великі проекти, а 500 тис євро - це немалі кошти для України, можна зробити багато корисного. Але для того, аби ці кошти прийшли в нашу країну, потрібно усунути прийняття однією людиною, який саме подається проект, наскільки він важливий для краю і т.п Між Франконією і Закарпаттям понад 1100 км, і я не можу щоразу їздити до президента і звертати його увагу на бюрократичну тяганину або доводити важливість того чи іншого проекту, який підтримує весь Євросоюз. До прикладу, ми могли б поставити у зоні відводу свердловин в одному із міст сонячні батареї, щоб здешевити надання питної води людям, які проживають у тій місцевості. Це гарна світла ідея, і всі б пишалися, якщо б нам вдалося запровадити такий корисний проект, який надалі можна розвивати в інших містах України, - розповів Михайло Рівіс.

- Маючи гарний досвід співпраці з чеськими регіонами, ми хотіли б мати такі дружні відносини з німецькими областями. Тож, зараз працюємо над цим, маємо певні домовленості, і я переконаний, що незабаром співпрацюватимуть між собою пожежні дружини, поліцейські служби, кінологи. Це створює багато позитиву і закладає маленькі цеглинки у великій дружбі між народами. Вірю, що таких цеглинок ми будемо ставити багато для того, аби довести, що Україна – європейська держава і її бачать у євроспільноті, - резюмував Михайло Рівіс.

Після панельних дискусій відбулася зустріч Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування з представниками проекту «Пульс» та урочиста церемонія нагородження відзнаками «Лідер Карпат».

Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp