Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Затвердження розподілу акцизу на пальне у другому півріччі 2018 року може суттєво вплинути на окремі бюджети місцевого самоврядування

22 серпня 2018 р., 14:42

Значну частину надходжень до місцевих бюджетів Закарпаття складає акцизний податок.

За І півріччя до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло 236 млн 830,5 тис. грн від акцизного податку. З них 58 % складає акцизний податок з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

Розподіл паливного акцизу між місцевими бюджетами у 2018 році здійснюється згідно Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 116. Згідно цієї постанови 13,44% акцизу на паливо розподіляється між бюджетами місцевого самоврядування відповідно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя. Таким чином зараз всі органи місцевого самоврядування очікують затвердження розподілу в ІІ півріччі, так як починаючи з липня акциз на паливо не надходить до місцевих бюджетів.

Проаналізувавши проект постанови, якою визначатимуться частки для зарахування акцизного податку на пальне у другому півріччі 2018 року, консультант з бюджетних питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович зазначає, що в загальному по області картина вимальовується позитивна. По-перше, збільшилась кількість бюджетів, які отримуватимуть цей вид надходжень. До 98 місцевих бюджетів Закарпатської області додалися с. Черна у Виноградівському районі та с. Малий Раковець у Іршавському районі. Таким чином сьогодні на Закарпатті рівно 100 місцевих бюджетів отримуватимуть цей вид надходжень. По-друге, зросла сумарна частка розподілу акцизу для Закарпатської області, що призведе в свою чергу до зростання надходжень від паливного акцизу по області у другому півріччі 2018 року. Найбільше зростання частки розподілу акцизу передбачається проектом постанови для м. Мукачево та м. Ужгород. За підрахунками - це принесе містам у другому півріччі додатково близько по 1 млн грн. надходжень. Також значно зростуть надходження від паливного акцизу у бюджетах с. Соломоново Ужгородського району – на 600 тис. грн, Баранинської ОТГ – на 550 тис. грн та м. Виноградів – на 500 тис. грн.


Проте є і негативні моменти, а саме зменшення частки для 37 місцевих бюджетів області. Найбільші втрати очікуватимуться для бюджетів смт Чинадійово Мукачівського району – на 1,5 млн грн менше надходжень від паливного акцизу в ІІ півріччі, с. Іванівці Мукачівського району – на 1 млн грн, смт Солотвино Тячівського району – на 750 тис. грн, с. Нересниця Тячівського району – на 700 тис. грн, м. Чоп – на 650 тис. грн, смт Вилок Виноградівського району – на 550 тис. грн, с. Верхній Коропець Мукачівського району – на 500 тис. грн, м. Хуст – на 500 тис. грн менше та ін. Такі кошти, особливо для сільських та селищних бюджетів, складають значну частину їхніх власних надходжень, які могли б бути направлені на соціально-економічний розвиток населених пунктів. Тому деякі органи місцевого самоврядування вже направили звернення до Кабінету Міністрів України з проханням доручити Державній фіскальній службі проаналізувати і визначити причини та фактори, які вплинули на зменшення частки для зарахування частини акцизного податку на пальне до їх місцевих бюджетів у порівнянні з першим півріччям 2018 року.




Закарпатське РВ АМУ

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp