Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Із вересня переходимо на цифрове телевізійне мовлення

1 вересня 2018 р., 18:00

31 серпня на території області буде припинено аналогове телевізійне мовлення. Про специфіку переходу на цифровий формат ТБ розповіли під час прес-конференції в ОДА.

Припинення аналогового сигналу передбачене відповідною постановою Кабміну та міжнародними домовленостями з Євросоюзом. Пілотне відключення місяць тому відбулося в Києві та Кіровоградській області, на черзі решта території України. «Відключення не торкнеться суспільного мовника й тих каналів, які не мають альтернативи аналоговому сигналу. В нашому краї це стосується Закарпатської філії ПАТ НСТУ «Тиса-1» та ТРК «Хуст», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас.

Процес переходу на цифрове мовлення фахівці назвали незворотним, наголосивши, що область стала однією з перших трьох в Україні, де відбувся прорахунок частотного ресурсу для цього. У 26 населених пунктах в 11-ти районах Закарпаття створені мережі цифрового мовлення з використанням існуючих веж. «Ми впроваджуємо цифрове мовлення ще з 2011 – 2012 років, коли каналам «М-Студіо», «Даніо» і «Тиса» видали цифрові ліцензії. Саме тоді встановили перші передавачі. Коли аналогові передавачі вимкнуть, усі бажаючі перейти на цифру будуть змушені придбати антену й тюнер або скористатися можливостями сучасних смарт-телевізорів із підтримкою стандарту Т2», – розповів представник Нацради України з питань ТБ і радіомовлення в Закарпатській області Іван Кузьма.

Перевагою цифрового телебачення є відмінна якість зображення і звуку, можливість приймати 32 канали (28 загальнонаціональних і 4 місцеві) за умови наявного покриття сигналу. На основі результатів пілотного відключення були виявлені певні проблеми, головна з яких – перебої з цифровим сигналом, які мають місце навіть у столиці. А ще – дефіцит відповідного обладнання. «Нашу область проблема з поширенням сигналу також не оминула, тим більше, враховуючи складний гірський рельєф. Зараз у нас працює 6 передавачів цифрового сигналу – в Ужгороді, Мукачеві, Сваляві, Хусті, Великому Березному та Рахові. Загалом покриття охоплює понад 50% населення краю», – поінформував в. о. директора Закарпатської філії концерну РРТ Микола Мага.

Варто зауважити, що в області є потенціал до розширення мережі цифрового мовлення, зокрема із залученням нових вишок. «До того ж значна частина закарпатців, окрім цифрового сигналу ТБ, використовує супутниковий, кабельне та інтернет-телебачення. Тож без телевізійного мовлення мешканці краю не залишаться», – додав Ярослав Галас.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp