5 жовтня 2018 року в приміщенні Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді відкрилася персональна виставка закарпатського художника Ігоря Луценка. Експозиція проходить за підтримки генерального консула Словаччини Мирослава Мойжіти.
Ігор Луценко народився в с. Ділове на Закарпатті, професійну освіту здобув в Ужгородському училищі прикладного мистецтва та Львівській академії мистецтв. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв. Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, учасник численних виставок в Україні та за кордоном.
Зараз Ігор представив свою творчість і для всіх відвідувачів дипломатичної установи. Презентовані всього 15 робіт митця, враховуючи середовище консульства. Картини написані у різні роки, і таким чином художник хотів представити на розсуд глядача певну ретроспективу своєї творчості.
Зі слів самого автора, виставка не претендує на якусь глибоку концептуальну ідею, вона легка, камерна і покликана радше презентувати творчість, познайомити глядачів із художником.
Привітав художника з відкриттям виставки Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мирослав Мойжіта. «Будемо надзвичайно раді, якщо бачитимуть ці чудові полотна й усі гості нашої консульської установи», – сказав консул.
Живописець, мистецтвознавець Атілла Коприва під час відкриття виставки розповів, що давно знайомий з Ігорем Луценком, спостерігає за його творчістю та мистецтвознавчими розвідками, разом вони займаються викладацькою діяльністю. Щодо представленої експозиції, то мистецтвознавець відзначив, що «…підхід Ігоря Луценка до створення композицій, кольорової гами не є подібним на жодного закарпатського художника. Але все ж він із наших традицій черпає дуже багато, бо ми бачимо тут і теми музик, і народних мотивів, які його інспірують і він їх трансформує по-своєму. Оце Ігор Луценко, це – його лице, яке ми тут маємо честь побачити».
Триватиме виставка Ігоря Луценка близько трьох тижнів, тож усі гості консульської установи зможуть оглянути її.
Фото: Наталія Павлик
{g}
© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art