Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Мукачево багате на французькі делікатеси (ФОТО)

18 жовтня 2018 р., 14:05

Йдеться про каштани

Українці збирають плоди “хлібного” дерева, на ринку кілограм їстівних каштанів коштує від 30 гривень.

— У Мукачеві їстівні каштани можна назбирати — на вулиці. Цими деревами висаджені вулиці у мікрорайоні Росвигово та біля ринку ГІД та Лижної фабрики. Вранці люди збирають їх повні сітки та гайда на базар. На міському центральному ринку їх оптом скуповують реалізатори. Дрібні — по 10, а за кілограм великих — дають по 15 гривень. Та самі продають чи не втричі дорожче. Каштани добре розкуповують, і не лише тому що ці ласощі — майже задарма. У Європі кулінари готують з їстівних каштанів — супи, салати і навіть солодощі. А у Франції — це національна страва, каштани смажать та продають з лотків на вулиці, як у нас насіння соняшника чи гарбуза, або у Америці — попкорн, — мовить продавчиня пані Олена.

— Секрет універсальності цього плоду в тому, що каштани добре поєднуються як з цукром так і з сіллю. Недарма місцеві гурмани купують на ринку каштани кілограмами, варять їх, як картоплю, запікають на гарнір ба навіть наповнюють каштановою масою профіртолі. А я каштани — смажу. Хочете і вас навчу? Зробіть надрізи зверху на кожному каштані і покладіть його на пательню, олії — не потрібно. Щойно каштанчики почнуть розкриватися, наче троянди — розпускають пелюстки, вони вже готові. Смажені каштани — смакують як до м'яса, так й до шоколаду. А я їх трохи присолюю і полюбляю разом з пивом. Це таким місцевий тандем, у Мукачеві варять неперевершене пиво, — посміхається. — Здавна плоди каштанів вважали їжею бідняків, нині з них готують справжні кулінарні шедеври, які коштують сотні гривень. Та у світі їстівний каштан ще називають — хлібне дерево. Бо з сушених плодів роблять високоякісне борошно, що не поступається пшеничному, а відрізняється -- лише відсутністю клейковини. Отже з каштанів, що у нашому місті ростуть чи не на кожній вулиці можна приготувати безліч страв. Приміром, у Франції господині смажать каштанові млинці і варять неперевершені вареники з начинкою з каштанів. Причому, вони бувають не лише солодкими а й соленими. А нещодавно я була на вечірці у вегетаріанців. Так мене там пригостили неперевершеними каштановими котлетами. Та якщо ви ніколи не куштували каштани — нині на них — сезон, тож є слушна нагода спробувати”.

Їстівні каштани не лише поживні, а ще й цілющі. За вмістом білків їх прирівнюють до м’ясних продуктів. Та мало хто знає, що каштан їстівний -- з сімейства букових. Його плоди містять чимало клітковини та глюкози. А до декоративного каштана -- кінського, він не має жодного відношення. Бо їстівний каштан це — горіх і навіть за смаком та вмістом схожий на нього, стверджують науковці. Зелені каштани — джерело аскорбінової кислоти, їх використовують як сировину для виробництва вітамінів. Квітне дерево навесні, а достигають їстівні каштани — у листопаді.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp