Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Три владики української православної церкви розказали про об’єднавчий собор і його значення для України та Закарпаття (ФОТО)

26 грудня 2018 р., 11:40

В Ужгородському прес-клубі три владики Української православної церкви від Закарпаття, котрі брали участь у Об’єднавчому соборі 15 грудня, розказали про значення створення Помісної православної церкви для України та Закарпаття зокрема.

Владика Варсонофій розповів, що в Об’єднавчому соборі у Києві взяли участь представники УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ МП. Відтак було створено єдину помісну Православну церкву України. «Становлення української православної церкви розпочалось і на Закарпатті. Йде рух приєднання парафій з Російської православної церкви, вчора парафія св. першомученика архідиякона Стефана селища Минай приєдналася до Закарпатської єпархії Православної церкви України», - повідомив Владика Варсонофій.

Владика Кирило зауважив, що 15 грудня були прийняті доленосні рішення для України, оскільки об’єдналися три гілки православ’я. Очолив православну церкву України митрополит Епіфаній. «Наш єпископат зможе приїжджати на гору Афон і в Єрусалим і служити літургію. 6 січня буде вручено Томос нашому предстоятелю Епіфанію в Константинополі і буде перша літургія, відслужена із вселенським патріархом Вафоломеєм», - додав владика. Він зазначив, що йшов до об’єднання української церкви 30 років.

15 грудня завершився тернистий шлях 100-річної боротьби українських священників за свою державність і за свою українську церкву, каже владика Віктор. «Події, які відбулися 15 грудня, проходили із суворим дотриманням церковних канонів і рішень вселенських соборів. Під духовною опікою Варфоломея I і Константинопольської церкви, що виступила апеляційною інстанцією. При проголошенні єдиної помісної православної церкви жодних розбіжностей серед делегатів не було»,- розповів владика Віктор.

За словами владики Варсонофія, УПЦ МП від Закарпаття в Об’єднавчому соборі участі не брала, хоча у список делегатів був включений митрополит Феодор. «Наше завдання сьогодні як архієреїв помісної канонічної церкви -- показати архіреям російської православної церкви, що ми відкриті до них і будемо з любов’ю приймати всіх прихожан. Адже приєднання продовжується, об’єднання не завершилося», - сказав владика Варсонофій.

Владика Віктор переконаний: переважна більшість православних священників, які перебували у складі УПЦ МП, і багато прихожан мають намір долучатися до Помісної української православної церкви. « Зараз триває великий піст, гадаю, ці процеси будуть більше активізовані після вручення Томосу. Помісна православна України буде діяти автономно, як і всі інші 14 православних церков. Зауважу, до Карпатської єпархії УПЦ до проведення Об’єднавчого собору приєдналися 4 єпархії УПЦ МП: ім. Кирила і Мефодія, релігійна громада в Ужгороді святих князя Володимира і Ольги, чоловічий Святомиколаївський монастир у селищі Чинадієво та однойменна парафія при монастирі на чолі з архімандритом. Також ще у 2015 році 90% громади с.Пилипець прийняли рішення вийти зі складу УПЦ МП. Ми гарантуємо кожній релігійній громаді всебічний захист, всі лишаються на своїх посадах із своїми приходами. Ми відриті до діалогу і до спільної праці --спасіння душ, а також захисту держави на духовному рівні»,- додав владика Віктор.


Загалом на Закарпатті зареєстровано до 70 парафій помісної української православної церкви.



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp