На засіданні протиепідемічної комісії в Ужгородській міськраді, що відбулося днями, йшлося про ситуацію із захворюваністю на кір. У зв’язку з інтенсивними темпами поширення недуги, за рішенням комісії, щеплення мають зробити всі працівники медичних та освітніх закладів, оскільки вони контактують зі значною кількістю осіб, що в групі ризику. Також наголошувалося, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» діти, яким не зроблено щеплення, не можуть відвідувати школи, садочки, інші освітньо-виховні заклади, оздоровчі табори тощо.
Начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар зазначив, що особливої уваги та впровадження невідкладних заходів потребує ситуація із поширення захворювань кором серед школярів та вихованців дитсадків міста, тому вирішувати її потрібно комплексно, спільно з управлінням освіти.
Лікар-епідеміолог Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Оберемко навела статистичні дані: із листопада 2017 року, коли ускладнилася ситуація з кором, у місті захворіло 637 осіб, із них 53,9% дітей. Із загальної кількості захворілих щеплення мали 8,9%, при цьому 40% із них – із порушенням календаря щеплень. Невакцинованих захворіло 53,3%, а у решти – 30,3% – відсутні документально підтверджені дані про щеплення, що оцінюється як нещеплені особи.
У І кварталі 2019 року зареєстровано 218 випадків захворювання на кір, дітей хворіло вдвічі менше – 38,9%, натомість зросла питома вага захворілих дорослих (2019 р.– 61,1% ; 2018р. – 27,5%). І знову – більшість захворілих не мали щеплень або ж документальних підтверджень, що вони були зроблені.
За підсумками І кварталу цього року, план щеплень у віці 1 рік виконано на 28%; у віці 2 роки і старше – 48%; ревакцинація у 6 років – 34,9 %, у 7 років і старше 50%. Позапланово проти кору щеплено 428 осіб, а загалом – 1768.
Головний лікар комунального неприбуткового підприємства «Ужгородський міський центр ПМСД» Тетяна Козак зазначила, що кількість відмов батьків від щеплень, незважаючи на роз’яснювальну роботу лікарів первинної медичної ланки, залишається високою. Наголошувалося, що у разі медичних протипоказів до щеплень дитина приймається до закладу за рішенням лікарської консультативної комісії.
Усі, хто не вакцинувався відповідно до календаря щеплень, може це зробити безкоштовно у будь-якій сімейній амбулаторії міста. Крім того, школярі можуть отримати щеплення у медичному кабінеті у навчальному закладі.
ВідповістиВідповісти всімПереслати