Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Що зробити, аби зима була теплою і безпечною

3 жовтня 2019 р., 18:50

Поради АТ «Закарпатгаз»

5 закарпатців загинуло від отруєння чадним газом у період опалювального сезону 2018-2019 років. Усього ж в 13 випадках постраждали 28 людей. Як показала проведена експертиза, причинами такого стану справ стали несправні димові та вентиляційні канали, а також неправильна експлуатація газових приладів. Напередодні нового опалювального сезону, аби запобігти нещасним випадкам, АТ «Закарпатгаз» проводить роз’яснювальну роботу.


Що таке чадний газ і чому він небезпечний?


Чадний газ (оксид вуглецю) утворюється у результаті неповного згорання природного або у погано провітрюваних приміщеннях.


Людина не ідентифікує появу чадного газу у повітрі, однак починає відчувати нездужання, запаморочення, сонливість. Концентрація цього газу у кількості 0,5% призводить до летальних випадків впродовж 20 хвилин, а у кількості 1% — всього за 1 хвилину. Отруєння наступає внаслідок критичної нестачі кисню в організмі.


«Чадний газ – речовина без кольору та запаху. А тому – дуже небезпечний. Якщо людина, знаходячись у закритому приміщенні, відчуває головний біль і нудоту, слід терміново треба відчинити вікна та двері, вийти на вулицю і викликати фахівців за номером 104», – пояснив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.


Якими є основні причини, через які може утворитися чадний газ?


До основних причин слід віднести наступні (зверніть увагу, що всі вони є наслідком діяльності чи бездіяльності людини):

- самовільне встановлення газових приладів;

- відсутність вентиляційного каналу та доступу повітря у приміщення;

- несправність димових та вентиляційних каналів;

- влаштування витяжної вентиляції із штучним спонуканням у приміщенні, де встановлені газові прилади із відведенням продуктів згорання в димохід;

- негерметичність димових каналів;

- самовільне втручання в систему газопостачання власника будинку;

- несправність автоматики безпеки газових приладів;

- використання газових приладів не за призначенням (обігрів кімнат за допомогою газових плит, пальників та іншого обладнання).


Хто має перевіряти та контролювати стан димових та вентканалів?


Працівники АТ «Закарпатгаз» періодично здійснюють виїзди з метою профілактики та проведення роз’яснювальної роботи, аби перевірити газові прилади на предмет дотримання безпечної експлуатації. Іноді це відбувається разом з представниками ДСНС України в Закарпатській області. Але такі виїзди – виключно ініціатива підприємства, адже сьогодні, відповідно до чинного законодавства, вся відповідальність за справність димових та вентканалів лежить виключно на власниках. Це прописано у Правилах безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 року.


«Нерідко виявляється, що у господарстві забитий вентиляційний канал, несправне пічне опалення чи фіксується витік газу. По кожному випадку вживаються необхідні заходи. Але громадянам важливо усвідомити, що кожен з 274 тисячі споживачів природного газу, що є на Закарпатті, повинен відповідально ставитися до свого здоров’я та життя. Не нехтувати встановленими правилами», – зазначив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.


Інформація про суб`єктів господарювання, які мають право виконувати роботи підвищеної небезпеки при обстеженні, ремонту та чищенні димарів, є відкритою. Її можна знайти на сайті Управління держпраці в Закарпатській області за адресою: http://uz.dsp.gov.ua/index.php/diialnist/reiestry


Враховуючи вищенаведену інформацію, АТ «Закарпатгаз» звертається до всіх громадян бути свідомими і не порушувати правила встановлення або експлуатації газових приладів та обладнання. Перед початком опалювального сезону перевірте канали на справність. Від цього залежить здоров’я і життя найрідніших!


* * *

Допоки готувався цей матеріал, прийшло повідомлення, що у Нововолинську Вінницької області чадним газом отруїлося 6 осіб. Причина інциденту — порушення правил безпеки систем газопостачання. Ще раз наголошуємо: подбайте про своє здоров’я та життя, а також попіклуйтеся про своїх рідних та близьких завчасно! Спокійної вам зими, тепла та затишку!





Прес-служба АТ «Закарпатгаз»

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp