Державна служба зайнятості вже 29 років є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.
З року в рік служба зайнятості модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення послуг.
Підсумовуючи свою діяльність за 2019 рік Закарпатська обласна служба зайнятості повідомляє, що станом на 1 грудня кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості становила 1,7 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,7 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях на 1 грудня становив 6,7 тис. грн. (на 1 грудня 2018 року – 6,2 тис. грн.), у 86,7% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
За видами економічної діяльності більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (28,6%); у торгівлі та ремонті автотранспорту (14,9%); у транспортній, складській, поштовій і кур’єрській діяльності (13,6%) тощо.
За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,2%); робітників з обслуговування технологічного устаткування (17,9%); на працівників сфери торгівлі та послуг (16,5%) та представників найпростіших професій (10,5%).
Серед головних завдань державної служби зайнятості на сучасному етапі залишається розвиток активних програм сприяння зайнятості населення; підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці; адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення; запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.
Закарпатський обласний центр зайнятості