Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Михайло Рівіс: Кожен має зробити все від нього залежне, щоб забезпечити епідемічну безпеку краян (ФОТО)

12 березня 2020 р., 11:40

Ось такі реалії

Сьогодні, 11 березня, у малому залі обласної ради відбулося спільне засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Тимчасової протиепідемічної комісії при облдержадміністрації. Провів його в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко.

Участь у засіданні взяли: голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, голова профільної комісії облради з питань охорони здоров’я Роман Шніцер, голова профільної комісії облради з питань бюджету Василь Кошеля, депутати облради та досвідчені фахівці - Іван Курах, Василь Скрип, Йожеф Баторі, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, начальник управління оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Буришин та ін.

Основним питанням порядку денному було запобігання виникненню надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19).

Головний меседж зібрання – посилення роботи із превентивних заходів. Зазначалось, що із дня в день зростає кількість хворих на COVID-19. Станом на 10 березня у світі зареєстровано 117730 захворювань на цю недугу. Викликає стурбованість поширення коронавірусу у Європейському регіоні, особливо у країнах, що мають спільні кордони із Закарпатською областю. В Україні зареєстровано 1 такий випадок у Чернівецькій області. На Закарпатті – підозру на це захворювання не підтверджено. Проте першочерговим питанням є організація посилених протиепідемічних і профілактичних заходів щодо недопущення поширення випадків цього захворювання у нашому краї.

За словами Єлизавети Біров, в області діє Регіональний план на 2020 рік протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню в Закарпатській області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Також департаментом розроблений План заходів, де чітко прописаний алгоритм дій відповідних служб у разі виявлення особи, яка має підозру на коронавірус чи особи, яка підлягає медичному обстеженню щодо його виявлення.

У кожному районі області визначені місця для обсервації, де мають проходити посилене медичне спостереження контактовані особи. Є 13 карет швидкої меддопомоги з усім оснащенням. П’ять ШМД – біля пунктів пропуску на кордонах та відповідні фахівці задля оперативного реагування на в’їзді в область. Обласна клінічна інфекційна лікарня – заклад, де будуть госпіталізовані особи із ГРВІ та з обстеження на коронавірус. Усі сімейні лікарі краю отримали необхідні інструкції з проведення належного патронату пацієнтів.
У стаціонарах медзакладів області визначені додаткові приміщення у разі збільшення кількості пацієнтів. Також на прохання департаменту в область МОЗ України надасть понад 5 тисяч ізоляційно-медичних халатів, 44 тисячі медичних масок, а також респіратори, медичні рукавички, захисні окуляри тощо.

Головний інфекціоніст області Михайло Поляк запевнив, що в інфекційній лікарні є 100 лікарняних ліжок, 8 окремих спеціальних боксів, куди можуть бути госпіталізовані хворі із будь якою інфекцією, у т.ч. і з COVID-19, а досвідчені фахівці готові надати їм належну медичну допомогу. Є запас спецкостюмів, які використовуються у разі інфекційних захворювань, дезінфікуючі розчини, маски, наразі є потреба у респіраторах. Та наголосив, що є невеликий часовий проміжок і його потрібно використати на поповнення запасів засобів індивідуального захисту та мобілізації сил усіх відповідних служб.

Михайло Рівіс наголосив на важливості обговорюваного питання та закликав усіх учасників зустрічі вжити необхідних заходів, щоб підвищити готовність області до боротьби з коронавірусом . Він також звернув увагу на необхідності забезпечення безпеки лікарів, які здійснюватимуть догляд за хворими.

«Реально в нас у районах не те, що складна ситуація, а надскладна. І про це треба говорити відверто. На місцях абсолютно не готові до ситуації та в очікуванні чи то в режимі: «ачий пронесе». Виділити кошти з резервного фонду обласного бюджету, де у нас – 10 млн грн, можна тільки після засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. І просив би цю комісію у рішенні рекомендувати районним комісіям провести аналогічні засідання з цього питання та чітко прописати про виділення коштів на першочергові заходи щодо боротьби з коронавірусом. Бо якщо будемо чекати, коли в області виявлять хворих на цю недугу, то ні в районах, ні в області не буде ані необхідних засобів індивідуального захисту, ані відповідних приміщень, де б лікарі могли ізолювати таких хворих і проводити протиепідемічну роботу», – наголосив Михайло Рівіс та розповів про те, що Хустська райлікарня наразі клопоче перед райдержадміністрацією про виділення 50 тис грн на мінімальні триденні першочергові заходи на ці цілі, однак досі питання не вирішено. І це при тому, що в Хусті – не найгірша ситуація. «А що говорити, про інші райони… Якщо будемо покладати всю надію на Обласну клінічну інфекційну лікарню м.Ужгород, то вона не має таких потужностей, аби допомогти всім потребуючим. Тому необхідно докласти всіх зусиль, аби лікарні на місцях по всьому Закарпаттю мали змогу проводити протиепідемічні заходи, – далі мовив М.Рівіс, додавши, що «нещодавно на пункті пропуску «Тиса» працівники показали нам з Олексієм Гетманенком, де ми побували з робочим візитом, нібито облаштований відповідний бокс на випадок підозри на коронавірус у тих, хто перетинає кордон. Насправді там – одна кімнатка без окремого санвузла. Отже, на міжнародних пунктах пропуску також мають бути належним чином обладнані тимчасові ізолятори. Тому, давайте відноситися до ситуації не формально, а з усією відповідальністю. Адже йдеться про життям і здоров’я жителів нашого краю. У кожному районі мають бути поставлені чіткі завдання і такий же ж контроль з їх виконання».

Відтак Михайло Михайлович наголосив на тому, що за потреби депутатський корпус обласної ради терміново збереться на засідання сесії, аби ухвалити необхідні рішення із розв’язання важливого для життєдіяльності області питання. Та зазначив, що важливо не панікувати, а чітко розуміти, що кожен має зробити все від нього залежне, щоб забезпечити епідемічну безпеку краян, доносити точну і правдиву інформацію в межах заходів із протидії поширенню коронавірусу.

За результатами спільного засідання прийнято рішення щодо впровадження різноманітних заходів на території Закарпаття із 12 березня 2020 року. Серед них - введення тритижневого карантину в усіх навчальних закладах краю, проведення превентивних заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції у місцях масового скупчення людей тощо.


Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp