Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Понад 900 бюджетних установ у новостворених ОТГ Закарпаття можуть опинитися під загрозою припинення газопостачання

31 грудня 2020 р., 17:56

Варто знати

Станом на 30 грудня, понад 900 бюджетних установ області, серед яких — садочки та школи, не мають постачальника газу. Відомості про постачальників для цих об’єктів відсутні на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи АТ «Укртрансгаз». Такий стан справ буквально за 2 дні може призвести до складної ситуації, коли відбір газу даними установами вважатиметься несанкціонованим, що, у свою чергу, матиме негативні наслідки.

«Відповідно до чинного Кодексу ГРС, за відсутності у споживача постачальника, відбір газу ним вважається несанкціонованим. Якщо споживач не припинив, а навпаки продовжує відбір газу, у такому випадку вартість спожитого природного газу у відповідний період буде розрахована з коефіцієнтом 2. Простими словами, за спожитий газ такій установі доведеться сплатити подвійну вартість з наступним додатковим навантаженням на бюджет та безпосередньою відповідальністю керівника установи», — пояснила комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

Якщо споживач не включений до реєстру споживачів будь-якого постачальника, він не тільки не має права здійснювати відбір природного газу з газорозподільної системи, але й зобов’язаний подати до Оператора ГРС письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об’єкт. Про це детально йдеться у пункті 4 глави 5 розділу VI Кодексу ГРС.

З метою недопущення порушень чинного законодавства та забезпечення сталого та безперебійного газопостачання об’єктів, адміністрація АТ «Закарпатгаз» просить невідкладно привести взаємовідносини з постачальником природного газу у правове поле та не допустити несанкціонованого відбору газу.

Так само договори на послугу з розподілу газу, укладені раніше між АТ «Закарпатгаз» та управліннями й відділами райдержадміністрацій та міськвиконкомів Закарпатської області, у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи, теж потребують правового врегулювання. Адже частина об’єктів комунальної власності, у випадку непереукладення договорів або ж недолучення об’єктів до чинних договорів, можуть у новому році опинитися без газопостачання.

Тому новоутворені організації повинні звернутися до територіального відділення АТ «Закарпатгаз» за місцезнаходженням із заявою щодо укладення договору з розподілу природного газу або ж долучення об’єктів до чинних договорів та до 1 січня 2021 року надати Товариству інформацію щодо ідентифікаційного коду юридичної особи, копію документів щодо передачі майна від одного власника (чи то розпорядника) іншому.


Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp