Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді презентують першу «законну» мініскульптурку, що розмовляє

3 липня 2021 р., 13:00

Незабаром

5 липня 2021р. о 12:00 на Київській Набережній Ужгорода, неподалік транспортного мосту ім. Масарика відбудеться відкриття мінікомпозиції «Дикий Захід Баффало Білла» - першої ужгородської скульптурки з аудіо супроводом та однієї з перших, встановленої у законний спосіб із усіма необхідними на те дозволами. Крім того, скульптурка чи не єдина, що знайомитиме містян і гостей Ужгорода відразу із трьома історичними персонажами – Баффало Біллом та акторами його шоу. Ще одна особливість мінікомпозиції - унікальна система безпеки. У разі потенційної загрози пошкодження, Баффало з компанією зможуть надіслати у відповідні правоохоронні органи сигнал про небезпеку.

Створення такої інтерактивної скульптурки ініційоване та реалізоване БО Фонд Андрія Півня і є продовженням місцевої традиції мініскульптур. Проєкт має велике історичне й культурне значення для міста Ужгород та для Закарпаття в цілому.

Скульптурка увіковічує подію, що відбулася в Ужгороді 27 червня 1906 року – виступ всесвітньовідомого американського колективу «Дикий Захід» на чолі з Вільямом Фредеріком Коді на прізвисько «Баффало Білл»: шоуменом, військовим, актором та народним героєм США. Завітавши до міста над Ужем, колектив влаштував два театралізовані покази, аналогічні до показів європейського турне Баффало Білла в містах Лондон, Париж, Відень та інших. У грандіозному шоу тоді взяли участь близько 1300 людей та тварин. Після європейських столиць відвідини Ужгорода «Диким Заходом Баффало Білла» стали справжньою сенсацією. А за всю історію міста це була наймасштабніша атракція.

Відомого на увесь світ артиста із акторами його шоу оживила й перенесла у бронзу талановита скульпторка Емма Чорба, а «заговорити» йому допоміг актор Ужгородського лялькового театру Микола Карпенко. До слова, Баффало Білл «розмовляє» українською та рідною англійською. Відтак, й іноземний турист зможе почерпнути цікаву інформацію з історії Ужгорода. До створення мініскульптурки доєдналися також й відомі місцеві митці, культурні та громадські діячі, історики. Локація для встановлення мінікомпозиції вибрана не випадково. За історичними даними саме на цьому місці (Київська Набережна) ймовірно й відбувався театралізований виступ «Дикого Заходу Бафалло Білла».

Мініскульптура «Дикий Захід Баффало Білла» є подарунком Фонду Андрія Півня мешканцям та гостям краю і покликана підвищити імідж, привабливість Ужгорода й Закарпаття в цілому, стати новим цікавим об’єктом на культурній та туристичній мапі.

Історична довідка:

(за матеріалом історика Кобаля Й., опублікованим на ресурсі «Закарпаття онлайн» https://zakarpattya.net.ua/News/140954-Baffalo-Bill-v-Uzhhorodi )

В Ужгороді 27 червня 1906 року відбулася сенсаційна подія. Всесвітньовідомий американський колектив «Дикий Захід» на чолі з Вільямом Фредеріком Коді на прізвисько «Баффало Білл» завітав до нашого міста і влаштував два покази.

В рамках свого європейського турне Баффало Білл відвідав такі міста, як Лондон, Париж, Відень та інші. Але «Дикий Захід» зупинявся не тільки у великих європейських столицях, але відвідував і невеликі містечка, як-от Ужгород. На торговій площі (імовірно, нинішня пл. Богдана Хмельницького) містяни зібралися, аби на свої очі побачити справжніх ковбоїв, індіанців, різноманітні атракції, родео, військові танці, змагання в стрільбі тощо. У грандіозному шоу, яке отримали можливість побачити ужгородці, взяло участь близько 1300 людей та тварин!

Програма виступів була такою самою, як у Парижі на Марсовому полі. Вільям Ф. Коді особисто був присутній на кожному з них! Серед учасників глядачі могли побачити «Грубих Вершників», які були представлені з усіх континентів: американські та англійські солдати-ветерани, індіанці прерій, ковбої, мексиканські рурали та вакуерійці, південноамериканські гаучо, кубинські вершники, бедуїни й бербери Сахари та навіть японські самураї.

Отже, після таких європейських столиць, як Лондон, Париж, Відень, відвідини Ужгорода «Дикого Заходу Баффало Білла» стали справжньою сенсацією. За всю історію міста це була наймасштабніша атракція (1300 людей та тварин!). Видовище, яке мали змогу побачити ужгородці, було не тільки розважальним шоу, але й відіграло освітню роль. Учасники відтворювали побут індіанців, ковбоїв, бойове мистецтво японських самураїв і водночас знайомили глядачів з історією, культурою та традиціями різних народів.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp