Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття налагодило міжрегіональну співпрацю із найбільшою в Угорщині областю - Бач-Кішкун (ФОТО)

1 березня 2016 р., 12:23

Наша влада була в Угорщині.

На запрошення керівництва регіону Південний Великий Альфельд (Угорщина) закарпатська делегація на чолі з Михайлом Рівісом з одноденним офіційним візитом відвідала м.Кечкемет, аби обговорити з місцевою владою Бач-Кішкун перспективи двосторонньої співпраці та можливості залучення угорських інвестицій.

До речі, це перший ознайомчий візит керівництва Закарпатської облради за всю її історію до найбільшої за територією медьє (області) Бач-Кішкун. До її складу входить 10 кіштершегів (районів), що знаходяться у центрально-південній частині Угорщини в межиріччі Тиси і Дунаю, поблизу кордону із Сербією та за 400 км від закарпатських рубежів. В області проживає понад півмільйона населення. Цьому візиту передували приятельські стосунки з місцевими органами самоврядування та бізнесовими колами представника КМКС у Закарпатській області, обласного обранця Пейтера Чаба, який очолює комісію з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.
Участь у двосторонніх перемовинах з угорського боку представляли: голова загальних зборів області Бач-Кішкун Ласло Рідег, його заступник - Шандор Рауш та уповноважений Уряду області Бач-Кішкун Ерне Ковач, а з української сторони: голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, його перший заступник – Йосип Борто, депутат облради Пейтер Чаба, заступник директора Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА, радник голови облради Юдіта Євчак та інші.

Насамперед угорські партнери привітали закарпатську делегацію та висловили сподівання у налагодженні та розвитку транскордонних зв’язків двох регіонів.

- Дуже раді приїзду новообраного голови Закарпатської облради. Це перша наша офіційна зустріч і сподіваємося, що вона продовжиться, - зазначив Ласло Рідег. – У нас є цікаві проекти, насамперед, у сфері туризму та виноробства. Готові поділитися досвідом та напрацюваннями, обговорити спільні плани, які наближатимуть українців до євроспільноти. А також пропонуємо встановити побратимські відносини та спільну участь у програмах Європейського Союзу.
У свою чергу Михайло Рівіс від імені всього депутатського корпусу Закарпатської облради подякував угорцям за запрошення та розповів, що наш край найбільш інтегрований до Європи, який називають «Західними воротами» України в ЄС. Він запевнив про тверді наміри новообраної ради втілити в життя програмні цілі розбудови нашого краю та докласти максимум зусиль у проведенні необхідних реформи в усіх сферах суспільно-економічного життя.
- На сьогодні Закарпаття має партнерські зв’язки з 16-ма регіонами різних європейських країн, з якими укладено угоди про співпрацю, - поінформував угорців Михайло Рівіс, підкресливши: - Та найбільш дієвою є співпраця з Угорщиною, зокрема, з Саболч-Сатмар-Берег, Гевеш, Боршод-Абуй-Землен областями. Відтак, у рамках Східного Партнерства реалізовується підписана угода з Міністерством зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини, яка передбачає співфінансування проектів модернізації систем енергозбереження та опалення освітніх, медичних та культурних центрів.
Не обійшов керівник облради й питання суспільно-політичної ситуації на Закарпатті, зазначивши, що після минулорічних місцевих виборів партія КМКС посіла почесне місце у законодавчому крайовому парламенті та підтримала його в обрані на пост голови ради. Нині вперше за всю історію незалежної України представники угорської партії займають високі пости не лише в облраді, а й в обласній адміністрації та приймають безпосередню участь у розбудові краю.

- Створюючи більшість в обласній раді, ми обіцяли виборцям продемонструвати, які цінності несе євроспільнота. Україна вже готова до євроінтеграції, та, на жаль, не всі країни хочуть її вступу в ЄС. Тому зараз на сході нашої країни маємо АТО. За європейське стремління Україна платить найдорожчим – ціною життів своїх найкращих громадян. І ось такі зустрічі демонструють тим, хто зараз в окопах боронить цілісність та суверенність держави, що європейські країни не забувають про Україну, допомагають їй і фінансово, і морально, - зауважив Михайло Михайлович.
Він також висловив сподівання, що завдяки налагодженій тісній співпраці на міжрегіональному рівні в контексті зближення України до ЄС, встановленому діалогу можна залучити значні фінансові ресурси європейського співтовариства, стимулювати іноземне інвестування. 

{g}

В умовах нинішнього обмеженого фінансування на рівні держави, це дасть змогу реалізувати на Закарпатті найнеобхідніші проекти з розбудови соціальної, інформаційної та виробничої інфраструктури, будівництва та модернізації пунктів пропуску, розвитку транспортної та туристичної мережі, наукової та культурної співпраці, охорони навколишнього середовища, і, насамперед, створити робочі місця. Область Бач-Кішкун має досвід залучення інвестицій та успішно співпрацює з німецькими партнерами у виготовленні запчастин для автівок. На Закарпатті також є хороші можливості створити технопарк з угорськими інвестиціями.

- Будемо раді, якщо угорські бізнесмени вкладатимуть свої інвестиції у наш край, а зі свого боку обіцяємо повне сприяння, аби їм працювалося затишно і комфортно. Спочатку наші відносини будуть добросусідськими, дружніми, а потім цімборськими, - жартома підвів риску Михайло Рівіс.
Уповноважений Уряду області Бач-Кішкун Ерне Ковач, якому дуже сподобалося, що половина закарпатської делегації вільно володіє угорською, запевнив, що угорський Уряд зацікавлений у підтримці закарпатських угорців, адже «ми говоримо спільною мовою».
На завершення зустрічі керівники обох регіонів вийшли до представників місцевої преси та відповіли на всі їх питання. А очільник обласних обранців подякував за теплий прийом та запросив своїх угорських колег у найближчий час відвідати Закарпаття.


Прес-служба Закарпатської облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp