Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття - перше в рейтинзі фінансової спроможності регіонів

4 липня 2016 р., 08:45

Вибороли ось таку першу сходинку

Цікава першість


Директор економічного департаменту МЦПД Ангела Бочі про стан місцевих бюджетів, і як його відстежувати на новій онлайн-платформі «Прозорість бюджетів регіонів»Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД, Україна) спільно з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) створили онлайн-платформу «Прозорість місцевих бюджетів» (потім її можна буде знайти тут), яка надає можливість дистанційного доступу до статистики економічної спроможності українських регіонів та адміністративних центрів. Ангела Бочі, директорка економічного департаменту Центру детальніше розповідає про нову платформу та її можливості.

Кирило Лукеренко: Що змінилося з місцевими бюджетами?

Ангела Бочі: В кінці 2015 року наш центр провів експерте опитування з питань бюджетної децентралізації. Наші респонденти негативно охарактеризували ті процеси, які зараз відбуваються. Більше 43% опитаних вважають, що наші громадяни не можуть ефективно здійснювати контроль за місцевими бюджетами. Більше 60% експертів вважають, що місцеві органи в рамках своїх повноважень не зможуть ефективно розпоряджатися бюджетними ресурсами.

Ситуація з місцевими бюджетами не настільки критична, як це може здатися. Держбюджет виконується, місцеві бюджети теж. Інше питання — наскільки місцеві управлінці готові і вміють ефективно залучати кошти, не тільки бюджетні, оскільки бюджетна децентралізація наразі спрямована на ефективність залучення податкових ресурсів, неподаткових ресурсів, ефективне управління в рамках видатків місцевих бюджетів.angela_bochi.jpgАнгела БочіАвторські права:«Громадське Радіо»

Кирило Лукеренко: Що можна побачити на вашій платформі?

Ангела Бочі: Платформа складається з профілю кожної області. Ми намагалися деталізувати надходження і видатки місцевих бюджетів. Інформація міститься за період з 2010 року по 2014. У вересні будемо наповнювати 2015 роком.

Ми опрацювали близько 30 000 показників. Онлайн-платформа містить19 000 за групами. Перше — податкові/неподаткові надходження. Можна подивитися бюджетне забезпечення шкіл, лікарень в регіоні. Другий критерій — усі бюджетні показники ми групували за кількісними коефіцієнтами. Наприклад, податкова спроможність регіону забезпечувати видатки надходженнями, які в них є; наскільки податкові надходження покривають видатки; оцінка заборгованості; оцінка залежності регіонів від трансфертів; рівень виконання місцевого бюджету.

Є рейтинг регіонів за фінансовою прозорістю. Ми взяли три основні коефіцієнти: податкова спроможність, оцінка загального боргу, основний баланс. За цими критеріями ми вивели індекс фінансової спроможності, відповідно до якого побудували рейтинг. Регіони з найкращим фінансовим станом: Закарпатська, Запорізька, Київська, Івано-Франківська, Харківська області.

Ірина Славінська: Відомі причини, чому так сталось?

Ангела Бочі: Вони показали хорошу податкову спроможність. Це великі надходження до місцевих бюджетів. У цих регіонах нема проблем з боргом. І основний баланс теж в нормі.

Області з найгіршим фінансовим станом: Дніпропетровська, Тернопільська, Сумська, Черкаська, Вінницька. Ці регіони показали найгіршу фінансову спроможність. В першу чергу, через боргові показники і показники бюджетних надходжень.

Міста з найкращим фінансовим станом: найкраще — Ужгород, Полтава, Одеса, Хмельницький, Рівне. З найгіршим: Харків, Київ, Луцьк, Черкаси, Чернігів.

Ірина Славінська: Громадяни можуть залишити свою інформацію?

Ангела Бочі: Є наші контакти. Кожен може перевірити кількість надходжень. Якщо людина бачить, що керівник муніципалітету неефективно використовує кошти, можуть надіслати запит до нас. Все це буде враховуватись.

Громадське радіо

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com