Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чехи допоможуть Закарпаттю повністю оговтатись від градобою

19 серпня 2016 р., 14:24

Виділять черговий транш допомоги, якщо будуть надані необхідні документи

Перший свій візит до чеського краю Височина Михайло Рівіс здійснив разом з дружиною та делегацією обласних обранців

Добросусідські відносини між Закарпаттям та чеським краєм Височина перейшли на більш тісні та стійкі відносини, спрямовані на поглиблення євроінтеграції й реалізацію спільних проектів для економічного та соціального розвитку обох регіонів.

Так, на запрошення гетьмана краю Їржі Бєгоунека, який ще й є сенатором парламенту Чеської Республіки, делегація Закарпатської обласної ради на чолі з Михайлом Рівісом днями відвідала чеське місто Їглава, - повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

У складі делегації з української сторони взяли участь: дружина керівника крайового парламенту – Анжеліка Рівіс, яка працює лікарем-епідеміологом у Хустської районної лікарні, чотири депутати облради: заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров'я, директор обласного клінічного територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» Василь Скрип, екс-голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, лікар-хірург обласної клінічної лікарні ім.А.Новака Юрій Паканич, перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук, а також директор благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко, начальник відділу зовнішніх зв’язків, міжнародної технічної допомоги та протоколу виконавчого апарату облради Василь Маковський.

З чеської сторони участь у зустрічі взяли: дружина гетьмана – Їтка Бєгоунекова, сенатор парламенту, заступник гетьмана Мілош Вістрчіл, заступник гетьмана, член постійної конференції Володимир Новотни, члени ради краю Височина: Петр Крчал, Марі Кружікова, Вацлав Кодет, Мілан Плодік, директор крайового уряду, голова благодійного фонду «ВіЗа» Зденєк Кадлец, член постійної конференції та благодійного фонду «ВіЗа» Йозеф Недвєд, керівник секретаріату гетьмана Івана Штєклова, керівник канцелярії гетьмана Катерина Свободова та інші.

У ході зустрічі, яка відбулася в адмінбудівлі краю Височина, Їржі Бєгоунек насамперед подякував Михайлу Рівісу за перший візит до краю Височина, а також за присутність у складі делегації й дружини голови облради - пані Анжеліки, яку гетьман у рамках нещодавньої поїздки до Закарпаття особисто запросив відвідати чеські медичні заклади для обміну досвідом. Він також підкреслив, щорозроблені стратегічні спільні інвестиційні проекти, реалізовані впродовж 9-ти років у соціальну сферу та енергозбереження Закарпаття, завдяки спільному фінансуванню обох регіонів дали можливість значно покращити рівень життя місцевих жителів. А це - майже 80 культурно-освітніх, гуманітарних та інвестиційних проектів, на які край Височина виділив понад 40 мільйонів.

Зі свого боку Михайло Рівіс висловив щиру вдячність за запрошення та можливість відвідати чудовий край Височина, зазначивши:

- Наша тісна співпраця триває вже багато років і є наглядним прикладом того, як європейські цінності прививаються і як економічно розвивається наш край за підтримки Чехії. Край Височина допомагає вирівняти менталітет краян та підняти його на вищий рівень культури, а впровадження у школах уроків чеської мови дає можливість закарпатським випускникам здобувати вищу освіту у чеських університетах за різними спеціальностями, - сказав Михайло Михайлович, додавши: - Незабаром відзначатимемо 10-ту річницю, а це говорить про те, що транскордонне співробітництво обох регіонів відповідає спільній меті – євроінтеграції України до Європейського союзу. Ви дуже багато зробили і робите для Закарпаття. Тож від імені всього депутатського корпусу дякую Вам за добрі справи, особливо за надану фінансову підтримку краянам, які постраждали від нещодавнього градобою. Адже збитки стихія завдала чималі – понад 120 мільйонів гривень! Майже 100 об’єктів – це школи, дитсадочки, будинки культури тощо.

Зі свого боку гетьман Височини повідомив закарпатську делегацію, що після виділеного краєм Височина першого траншу допомоги постраждалим у 300 тис.чеських крон, буде розглядатися у вересні наступний – близько 900 тисяч крон. Але для цього потрібно, аби українська сторона надала повний пакет документів (фото та звіти) пошкоджених соціальних об’єктів.

- Потрібна більш конкретна документація по об’єктах, які потребують першочергового ремонту, і в яких районах, а вже наша справа винести на сесію питання надання фінансової допомоги Закарпаттю, за яке мають проголосувати депутати, - зауважив Їржі Бєгоунек.

Далі мова зайшла про стан реалізації спільних інвестиційних проектів у рамках програми співробітництва Закарпаття та краю Височіна на 2016 рік. Детальну інформацію надав Володимир Чубірко, зазначивши, що із визначених на цей рік спільних проектів, на сьогодні вже 80% - на стадії завершення. Це, зокрема, Хижанська школа І-ІІІ ст. Виноградівського району (заміна вікон), навчальний заклад у с.Лисичево Іршавського району (заміна вікон та утеплення фасаду), Свалявська ЗОШ №1 ім.Т.Г.Масарика (реконструкція системи теплопостачання). Повністю завершено капремонт із заміни вікон у дитсадочку с.Бороняво Хустського району, школи І-ІІІ ст. с.Осій Іршавського району, реконструкцію будівлі станції юних техніків у навчально-виховному комплексі ЗОШ І-ІІІ ст. №6м.Мукачево, замінено вікна у школі с.Крива Хустського району та замінено вікна в аудиторіях факультету міжнародних відносин УжНУ.

Проте є і не розпочаті роботи через відсутність фінансування. Мова йде про заміну вікон та вхідних дверей у школі с.Ставне Великоберезнянського району, а у навчальному закладі с.Сойми Міжгірського району лише зараз приступили до капітально ремонту 2-го корпусу, в Оноцькій ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівського району теж почали замінювати вікна. На одному об’єкті лише завершено тендерні процедури.

Слово мав і крайовий парламентар Василь Губаль, який подякував чеським партнерам за надану фінансову та дружню підтримку Хустському району, який також постраждав від граду.

- Дуже приємно, що розпочаті спільні справи ще за моєї каденції на посаді голови Закарпатської ОДА разом з тодішній моїм заступником Михайлом Рівісом і головою облради ІVскликання Володимиром Чубірком та завдяки співпраці з краєм Височина успішно реалізовані, - з гордістю зазначив Василь Іванович. Подякувавши за запрошення, він скористався можливістю запросити чехів відвідати Хустщину та побажав гетьману здобути перемогу на жовтневих виборах у крайовий парламент.

Під час дискусії гетьман Височини висловив побажання включати у спільні проекти й Рахівщину. Адже там величезний туристичний потенціал, а через відсутність інвестицій – район залишається депресивний. Михайло Рівіс пообіцяв виконати прохання свого колеги, підкресливши: «Зроблю все, аби максимально зблизити наші територіальні громади, зберігши культурну та духовну спадщину, встановивши тісні виробничі і соціально-економічні зв'язки». На звершення зустрічі керівник облради зробив запис до пам’ятної книги, вручив чеським партнерам подарунки та запросив їх взяти участь у міжнародній виставці «Закарпат’євротур» для поглиблення дружніх партнерських стосунків та співпраці туроператорів.

Далі у рамках двохденного перебування у краї Височина закарпатська делегація відвідала ряд соціально важливих об’єктів, де вивчала європейський підхід у розвитку медичної, дорожньої та туристично-рекреаційної галузі, оперативного функціонування рятувально-пожежної служби та обмінювалася досвідом.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp