Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгородців кличуть у "Совине гніздо"

7 березня 2017 р., 17:20

Освітня платформа Nomen продовжує цикл публічних розмов та освітніх зустрічей у місті Ужгород.

В суботу,11 березня, о 14:00 запрошуємо у віртуальну подорож «Між Польщею та Україною: від пейзажу до графіті» з художником Блажеєм Русином. Подія відбудеться в культурно-історичному центрі «Совине гніздо».

Блажей Русин – польський художник, що живе в Ужгороді. Коли довелося вибирати між трьома містами для життя – Талліном, Міланом і Ужгородом, Блажей зупинився на останньому. Саме тут він працює, повністю зосередившись на мистецтві і час від часу виїжджаючи до європейських країн читати лекції на тему урбан-арту. За останній час Блажей встиг виступити у багатьох містах, зокрема Львові, Франківську, Дрездені, Кошицях та Аугсбурзі. Що є спільного в українській і польській культурах, чи мають українці й поляки спільні цінності й чому, як еволюціонувало мистецтво від академічного живопису до графіті – про це поговоримо під час розмови з Блажеєм Русином.

«В лекції піде мова про те, наскільки польська культура пов’язана з Україною, і навіть більше – наскільки в нас є спільна культура. Так, є кордон і Шенгенська зона, але культура – те, що у нас дійсно спільне, і це довга традиція. Але про це мало розповідається, якщо не враховувати фольклорних тем на різноманітних святах. Ця культура має коріння в ХІХ столітті, і це в тому числі моя персональна відповідь на питання про те, що я тут забув, яким чином опинився в Ужгороді. Це суперприродно для польського маляра – приїжджати в Україну і працювати тут. Це природніше, ніж їздити в Німеччину, Словаччину, Чехію, Литву чи Білорусь.

Я міг жити в будь-якій країні Європи. Але я ріс на цих картинах, на цій класиці, мене це захоплювало з самого початку. Поступово я дійшов висновку, що в нас багато зв’язків, які формують спільні цінності. Тому життя в Україні для мене природне. Про ці зв’язки і піде мова на лекції. Також я розповім про еволюцію мистецтва загалом: від академічного живопису до графіті, яке ще не всі сприймають як мистецтво – хоч навіть філософія сучасного дизайну значною мірою походить із графіті», – говорить Блажей.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp