Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Хто стане третім кавалером Ордену Марії Терезії?

29 квітня 2017 р., 12:00

Дізнаємося третього травня

Стає гарною весняною урбаністичною традицією Ужгорода очікування щорічного нагородження Орденом Марії Терезії. Здогадки та обговорення закарпатцями можливих кавалерів Ордену не оминули місто над Ужем і у 2017 році. Третього травня стане відомим прізвище третього кавалера Ордену.

Церемонія вручення Ордену Марії Терезії традиційно відбудеться на території скверу Марії Терезії (навпроти Кафедрального собору на вул. Капітульній).

Орден Марії Терезії – громадська організація та одноіменна приватна нагорода, заснована за ініціативи громадського діяча, науковця та дипломата Алена Панова 27 березня 2015 року. Цьогоріч традиційний для Ужгорода церемоніал відбудеться у травні. Це пов’язано з 300-ю річницею з дня народження Марії Терезії, яка відзначатиметься саме у травні (імператриця народилась 13 травня 1717 року – прим.)

Вручення Ордену відбудеться за участі високоповажних нащадків королівського роду Габсбургів – Шандора та Герти-Маргарити Габсбург-Лотрінген. Усі заходи на території першого приватного скверу Марії Терезії традиційно супроводжуються увагою високоповажних гостей. У відкритті скверу у 2014 році взяв участь Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. Першого кавалера Ордену Марії-Терезії, керівника студії сучасного танцю «БЛІЦ», Олену Камінську у 2015 році нагороджував тодішній міністр освіти України Сергій Квіт. Вручення другого Ордену, який отримав відомий кондитер Валентин Штефаньо, проходило за участі нащадків королівського роду Габсбургів – Шандора та Герти-Маргарити Габсбург-Лотрінген.

Ім’я нового кавалера ордену як і імена кандидатів, організатори тримають у суворій таємниці. Завіса таємничості відкриється 3 травня під час власне церемоніалу. Ужгородці та гості міста матимуть змогу споглядати титулований благородний захід, що вже став частиною сучасної культури Ужгорода.

Варто зазначити, що в травні 2016 року Орден Марії Терезії отримав патронат сім’ї Габсбург, що свідчить про високий статус та європейське визнання нагороди. Орденом Марії Терезії відзначаються громадяни, які внесли вагомий внесок у розвиток Ужгорода чи Закарпатської області. Відзнаку засновано родиною Панових.

Початок церемонії о 15.30.

Запрошуються ужгородці, гості міста та представники усіх ЗМІ.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp