Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді відбудеться День рожевої стрічки

18 жовтня 2017 р., 12:23

26-го жовтня

У вівторок, 17 жовтня, в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став місячник боротьби з раком молочної залози, що розпочався в Україні.

В Ужгороді 26 жовтня на площі Театральній відбудеться День рожевої стрічки. Старт акції – о 13.00. Про це повідомила Наталія Шаульська, голова ГО «Амазонки Закарпаття».

«Це – рожевий жовтень, бо саме на цей місяць припадають заходи щодо боротьби із раком молочної залози. «Амазонки Закарпаття» не відстають від цих усіх подій. Ми намагаємося кожен рік проводити акції для того, аби порушити мовчання про цю хворобу. Її можна перебороти. Якщо правильно і вчасно розпочати лікування, життя жінки продовжується. Тільки при своєчасному огляді, при своєчасному зверненні до лікарів можна попередити хворобу, - каже Наталія Шаульська. - Ми психологічно підтримуємо жінок, яким довелося зіткнутися із цією проблемою. Намагаємося розказати про саму хворобу і, зокрема, про те, що рак молочної залози – це важкий шлях, але його треба пройти. Без кваліфікованої допомоги, без підтримки рідних,без належного ставлення до свого здоров’я процес лікування може бути дуже затягнений. Якщо нехтувати своїм здоров’ям, не звертати увагу на зміни, що відбуваються в організмі, можна дотягнути захворювання аж до 4 стадії».

Ярослав Дячун, онколог Ужгородської міської поліклініки навів приклад боротьби із онкологічними захворюваннями у польському місті Замостя, де за 10 років роботи відкрили спеціалізований реабілітаційний центр для жінок, які перенесли операції через захворювання раком молочної залози: «Це містечко – приблизно, як закарпатська Свалява. 10 років тому лікарня була майже така, як наша ужгородська. Зараз там відкритий європейського стандарту центр, де можна обстежитись і пройти лікування.

Такі онкоцентри я бачив у Парижі, Монако і за 40 кілометрів від кордону з Україною», – зазначив Ярослав Дячун. За його словами, зараз рак як в Україні, так і у світі суттєво помолодшав: проблему виявляють у дуже молодих дівчат і жінок, крім того, значно зросла кількість хворих: «Якщо в Ужгороді у 1992-1995 роках було 25-30 випадків виявлення раку молочної залози, то вже у 2016 році – 55. Цьогоріч уже маємо 50 хворих. Тенденція не радує», – каже Ярослав Дячун.

Карен Петросов, завідувач мамологічним відділенням Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру зазначає: «У запущеності раку в 90% випадків винні сам жінки. Якщо вчасно не звернутися до лікаря – успішності у лікуванні буде значно менше. Наразі серед жінок рак молочної залози займає перше місце серед причин смертей – 20% смертності серед хворих. У нас обстеження безкоштовне, лікування теж безкоштовне, потрібно просто слідкувати за своїм здоров’ям і вчасно проходили огляди у гінеколога та мамолога».

За словами Карена Петросова, у цьому році в обласному онкодиспансері провели 138 операцій для жінок, хворих на рак молочної залози, з них 112 операцій були органозберігаючими. «Це і естетично набагато краще, і для жіночого здоров’я набагато краще». Лікар також наголошує, що рак за останні роки дуже сильно помолодів: «Якщо раніше рак молочної залози у 32-35 років було нонсенсом, то тепер навіть 18-річні дівчата мають такі проблеми». Серед причин Карен Петросов називає, зокрема, стреси, проблеми із сексуальним життям, екологію, спосіб життя та прийом легких наркотиків. 

За озвученою інформацією, наразі в Україні 14 300 жінок мають захворювання на рак молочної залози. Із більш позитивних цифр – зараз 80% жінок із такою проблемою виживає (у 2002-2003 роках було 50%). У 2005 році кожна жінка, у якої було діагностовано рак молочної залози мала вже 4-5 стадію захворювання, зараз у 35% – виявлення раку молочної залози у 3-4 стадії.

Голова ГО «Амазонки Закарпаття» Наталія Шаульська також додала, що в Ужгороді для жінок, що перенесли це захворювання чи досі борються з ним проводяться безкоштовні заняття у фітнес-клубі FitCurves (вул. Капушанська, 28) та пільгові (сплачується тільки 50% вартості заняття) тренування із плавання у комплексі «Акварель».

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com