Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Забруднення річки Рось: дані першої експертизи

10 червня 2019 р., 16:52

У Вінницькій області забруднення водойми в результаті потрапляння хімікатів не виявили.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області відібрала проби води зі ставка Панського, річки Фоса і річки Рось, які постраждали внаслідок витоку хімічних речовин. Результати експертизи оприлюднені на сайті Держекоінспекції в понеділок, 10 червня.Як повідомляється, на місці події в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області фахівцями протягом 9 червня були відібрані проби води зі ставка Панського, розташованого на річці Фоса (в місці розливу), річки Фоса (200 м нижче від місця розливу) та річки Рось (100 м нижче від впадання р. Фоса). Фахівці провели вимірювання семи показників за допомогою експрес-методів.За результатами вимірювань встановлено:низький вміст розчиненого кисню (від 2,92 до 3,8 мг/дм3 в ставку Барському та р. Фоса; 3,08 мг/дм3 в р. Рось 100 м нижче від впадання р. Фоса за нормативного вмісту не менш як 4,0 мг/дм3);наднормативний вміст азоту амонійного в ставку панському, p. Фоса, р. Рось 100 м нижче від впадання р. Фоса;наднормативний вміст нітритів у ставку панському і р. Фоса.

Вміст забруднюючих речовин ву пробі води, відібраної в р. Рось (с. Борщагівка, на кордоні Вінницької та Київської областей) не перевищує нормативних значень; вміст розчиненого кисню задовільний і становить 5,19 мг/дм3.

Напередодні повідомлялося, що в селі Збаржівка Вінницької області в річку Рось перекинулася вантажівка з хімічними препаратами, внаслідок чого загинула риба і всі мешканці водойм. Прийнято рішення про припинення водопостачання в місті Біла Церква з 23:00. Пізніше стало відомо, що хімікати, що забруднили річку, були вкрадені.У зв'язку з забрудненням води, в Білій Церкві та Умані ввели аварійний режим водопостачання.Сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що загроза отруєння хімікатами, що потрапили в річку Рось, минула.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com