Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди вшанування 63-ї річниці Угорської революції 1956 року

23 жовтня 2019 р., 18:25

Сьогодні, 23 жовтня, в Ужгороді біля меморіального знаку, присвяченого героям Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року і жертвам комуністичних диктатур, що на вул. Ракоці, відбулося урочисте зібрання

Участь у ньому взяли угорські дипломати, керівники національно-культурних товариств, представники обласної і міської влади, громадськість.
Прозвучали гімни України та Угорщини.
– Боротьба угорського народу за свободу не припинилася після завершення Другої світової війни, – зазначив у своєму зверненні до присутніх Генеральний консул Угорщини в м. Ужгород Йожеф Бугайла. – Одну окупацію змінила інша і ми невпинно боролися проти чужого панування, проти комуністичної диктатури, яка пригнічувала всі сфери життя, проти тюремних ув’язнень, страху і жахів. Угорська революція і визвольна боротьба розпочалися під час мітингу студентської молоді в Будапешті 23 жовтня 1956-го року. Ворожа реакція тодішньої комуністичної влади та здійснений нею кривавий масовий розстріл беззбройних демонстрантів перетворили мирну демонстрацію у збройне повстання, яке після 12-ти героїчних днів було задушене радянськими танками. В Україні маловідомо, що під час придушення Угорської революції Закарпаття було своєрідним логістичним центром політичних репресій. Водночас на Закарпатті було і багато прихильників революції, чимало з них було потому кинуто в тюрми і піддано репресіям. Тож хочу висловити надзвичайну подяку тим угорським революціонерам, які забили перший цвях у труну комунізму та Ялтинської системи. Потрібно пам’ятати подвиг тих, хто віддав своє життя за свободу. Без наслідування їхнього прикладу не матимемо майбутнього.
Від імені голови Закарпатської облдержадміністрації Ігоря Бондаренка учасників меморіального заходу привітав заступник голови ОДА Олексій Гетманенко.
– Події 23 жовтня, які поклали початок Угорської революції, стали категоричною відповіддю на суспільні та політичні порядки, що були встановлені в країні після завершення Другої світової війни, – зазначив О.Гетманенко. – Незважаючи на те, що спроба звільнитися від радянської окупації й тоталітаризму зазнала поразки, вона мала вагоме історичне значення, адже серйозно похитнула тоталітарну диктатуру, сприяла піднесенню національної свідомості, вказала на непохитне прагнення угорців до свободи і демократії. Згадуючи трагічні події визвольної боротьби, ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю угорських революціонерів, які постраждали і чиє життя тоді трагічно обірвалося. Відзначення пам’ятних подій відкриває перед нами не тільки минуле, але й зміцнює віру у майбутнє заради збереження миру та атмосфери єдності.
Обласна державна адміністрація, цінуючи вагомий внесок представників національних спільнот Закарпаття у розвиток краю, і надалі докладатиме необхідних зусиль для забезпечення їх прав та задоволення потреб. Ми усвідомлюємо, що для закарпатців – людей різних національностей, які споконвіку мирно жили на цій землі, непорушними є фундаментальні принципи толерантності, міжнаціональної злагоди та всебічної поваги до людської гідності.
Учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятного знаку, присвяченого героям Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року і жертвам комуністичних диктатур, а учні Ужгородської ЗОШ №10 ім. Дойко Габора виконали пісню.
Відтак усі пройшли ходою до Ужгородського СІЗО, де поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на честь репресованих героїв Угорської революції 1956 року.

Прес-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com