Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Василь Гаджега видав книгу (ФОТО)

11 грудня 2019 р., 17:15

Сьогодні, 11 грудня.

У прес-центрі Закарпатської облдержадміністрації відбулася презентація книги «Закарпатський гандбол від витоків до Олімпу» знаного у краї спортивного журналіста, голови обласного осередку асоціації спортивних журналістів України Василя Гаджеги.
Ця книга присвячена 50–річчю від дня створення (1969–2019 рр.) найтитулованішої команди на Закарпатті з ігрових видів спорту ГК «Карпати» Ужгород («Колос», «Спартак», «Бактянка» Берегово) 30–річчю відкриття СДЮСШОР «Карпати» управління молоді та спорту обласної державної адміністрації , а також усій великій і гарній гандбольній родині Срібної Землі…

У книзі вслід за автором можна пройтися стежками становлення та розвиток гандболу на Закарпатті. У ній також висвітлені виступи гандбольних команд (збірна Закарпаття, збірна школярів з гандболу, ГК «Карпати» (жінки та чоловіки)) у чемпіонатах, першостях, Спартакіадах та кубках колишніх СРСР та УРСР, а також незалежної України. У солідному виданні (650 сторінок) опубліковані нариси про тих, хто стояв у витоків цієї командної гри у нашому краї, відомих спортсменів–закарпатців, які прославили Срібну Землю далеко за межами України.
Начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Віталій Ерфан наголосив на тому, що книга «Закарпатський гандбол від витоків до Олімпу» — це вже третє видання Василя Гаджеги лише у цьому році. Перед цим відбулися презентації книг «Закарпатський теніс від витоків до Олімпу та «Легенда закарпатського футболу А. Гаваші». Ще аналогічна книга «Легенда закарпатського футболу О. Філіп» вийде друком днями і буде присвячена 80–річчю від дня народження цього знаного дитячого тренера та заслуженого працівника фізичної культури та спорту України.
На презентації книги також виступили директор СДЮСШОР «Карпати» з гандболу управління молоді та спорту ОДА, екс-голкіпер ГК «Карпати» Вікторія Гойс–Шайбакова, доцент кафедри фізичного виховання УжНУ, колишній форвард ГК «Карпати», мс України Наталія Семаль та видавець Михайло Зейкан.
Одне з багатьох запитань до автора книги було таке: «Де можна придбати нове ваше видання?».
Відповідь: Однозначно, – наголосив Василь Гаджега, — вона реалізуватися не буде, бо коштів, виділених на її друкування вистачило лише на 200 примірників. А у книзі є більше 250 нарисів про тих людей, хто причетний до гандбольної родини Закарпаття.
Присутні на презентації книги завідувач кафедрою фізичного виховання УжНУ Іван Маріонда та голова обласного методичного об’єднання викладачів фізичного виховання ПТНЗ та ВНЗ, викладач фізичного виховання Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” Олександр Гал, до речі, обидва майстри спорту України з легкої атлетики, запропонували Василю Гаджезі підготувати чергову книгу під назвою «Легка атлетика на Закарпатті: від витоків до сьогодення».
Тут же був і запропонований оргкомітет з підготовки нової книги: заслужені працівники фізичної культури і спорту України Леонід Городний та заслужений тренер України Геннадій Будкевич, мс України з цього виду спорту Іван Маріонда, Олександр Гал, Анатолій Коломоєць та екс-начальник управління молоді та спорту ОДА Ярослав Свида.
Учасники презентації також оглянули стенди (автори В. Гаджега та В. Громіш), що були розміщені у фойє ОДА: «125 років закарпатському футболу» та «50 років ГК «Карпати» Ужгород.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com