Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Дитячий волейбол у закарпатському селі потребує порятунку

21 лютого 2020 р., 21:27

Відсутність фінансування, необхідних для тренувань умов та недостатньо тренерів – те, що «гальмує» розвиток дитячого волейболу у селі Завадка.

Як ми уже повідомляли, нещодавно ужгородські школярі-волейболісти зійшлися у азартній грі із суперниками з села Завадка, що на Воловеччині. Команду з Ужгорода на чолі з тренером Володимиром Созанським гостинно прийняли ветеран волейболу, тренер воловецької ДЮСШ Василь Голянич.

Спортсмени завітавши до села, побачили охайну школу, спортзал, у якому відбуваються уроки фізкультури та тренування з волейболу, а ще - настінну дошку «Наші спортивні досягнення», та ряд нагород, здобутих на різноманітних змаганнях.

За словами тренера ужгородців Володимира Созанського, засмучує те, що умови для тренувань завадських волейболістів – далеко не найкращі: волейбольна сітка зовсім не відповідає правилам змагань, а спортзал – замалий для ігор (його розмір - лише 9 на 8,5 метра).

Окрім того, за останні 5 років волейболістам виділили лише 2 м’ячі, а нову спортивну форму - понад 10 років тому.

Але варто зазначити, що навіть у таких умовах учні Василя Голянича здобувають призові місця на Першостях та Чемпіонатах області з волейболу.

Щоправда, на останніх змаганнях серед юнаків та дівчат 2004 р.н. (та молодших), волейболісти ДЮСШ Воловецького району участі не взяли через відсутність фінансування, а також – недостатню кількість кваліфікованих працівників. Якщо колись тренерів було 6, то наразі – 3.

Окрім того, тренер воловецької ДЮСШ Василь Голянич зазначає, що сформувати групи однієї вікової групи для занять волейболом – важко, адже серед понад 90 учнів, котрі навчаються у школі, у 5-9 класах – лише 5-13 осіб. А ще регулярні тренування та участь учнів ДЮСШ у обласних змагань під загрозою без сприяння керівництва ДЮШС.

Аби підтримати друзів-спортсменів із Завадки Заслужений працівник фізичної культури та спорту, старший тренер ОДЮСШ, Володимир Созанський подарував Василю Голяничу від Обласної дитячо-юнацької спортивної школи 2 волейбольні м’ячі, а також пообіцяв згодом презентувати спортсменам нову волейбольну сітку.

А ще, на думку Володимира Петровича, розвитку волейболу на Воловеччині сприятиме і започаткування та щорічне проведення пам’ятного турніру імені знаного на у краї волейболіста, вчителя Нижньоворітської школи-інтернату і тренера-викладача ДЮСШ Володимира Кравця.

Тож нехай такі дії будуть першими кроками тернистим шляхом до порятунку дитячого шкільного волейболу у мальовничому закарпатському селі Завадка.

Вікторія Лисюк, «Час Закарпаття»
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp