Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Сезон кліщів у розпалі: як вберегтися закарпатцям

8 червня 2020 р., 18:00

Піки активності кліщів щороку припадають на травень-червень і серпень-вересень

Найчастіше кліщі чатують на людей у кущах, бур’янах та на деревах. Ці невеликі комахи переносять збудників вірусних та бактеріальних захворювань. Тож як захистити себе від укусів кліщів читайте в ексклюзивному матеріалі ‘‘Голосу Карпат’’.

Як уникнути укусів кліщів:

1. На пікнік чи прогулянку в парк або ж у ліс варто одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який би щільно прилягав до тіла. Так легше помітити небезпечну комаху і, відповідно, це зменшує ризик укусу. Також варто одягати головний убір, це може бути будь-що: кепка, панамка, косинка тощо.

2. Кожні 2 години прогулянки слід уважно оглядати на наявність кліщів себе та дітей. А особливу увагу варто приділити ділянкам тіла, які покриті волоссям. Це допоможе виявити комаху.

3. Після повернення додому необхідно відразу зняти одяг і ретельно його оглянути, а також випрати та випрасувати. Не варто залишати його біля ліжка, або ж на довго залишатися в ньому, адже кліщі можуть присмоктатися до шкіри людини чи тварини не лише під час перебування на природі.

4. Обов’язково перевіряти на наявність кліщів усіх домашніх улюбленців, адже ці комахи можуть перекочувати з особистих речей людини, яка нещодавно гуляла на природі.

5. Для особистого захисту варто використовувати спеціальні засоби, які відлякують кліщів, найчастіше це – спреї і аерозолі. Їх слід використовувати перед прогулянкою.

Якщо ж на шкірі виявлено небезпечну комаху потрібно негайно звернутися до лікаря. У випадку коли це неможливо, необхідно видалити кліща самостійно: не поспішаючи витягнути разом із хоботком, при цьому розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини. Якщо у шкірі все ж таки залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою. Після процедури слід змастити ранку антисептиком.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp