Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Олег Коцюба про ситуацію щодо поширення COVID-19 на Закарпатті (ФОТО)

29 жовтня 2020 р., 10:12

Наразі ситуація з поширенням коронавірусної хвороби є досить напруженою. Протягом останнього тижня ми спостерігаємо поступове збільшення кількості хворих.

До прикладу, станом на 26 жовтня, тобто за останню добу, у нас виявлено 201 новий випадок захворюваності на коронавірусну хворобу. З урахуванням такої ситуації, відповідно до рішення Державної комісії ТЕБ та НС, відбулося нове зонування по Закарпатській області: Перечинський район потрапив на «червоний» рівень епідемічної небезпеки, всі інші адміністративно-територіальні одиниці на «помаранчевому» рівні з відповідними обмеженнями, як це передбачено постановою №641 КМУ.

Ми щоденно моніторимо ситуацію, і відповідно до наших даних, на жаль, ще декілька адміністративно-територіальних одиниць у нас наближаються до «червоної» зони: місто Ужгород, Берегово, Ужгородський та Великоберезнянський райони.

Тому я хочу ще раз наполегливо звернутися до всіх суб’єктів господарювання, до всіх громадян. Щоденний моніторинг ситуації показує, що не всі громадяни належним чином відповідально ставляться до виконання тих обмежень, які передбачені Постановою. Особливо це стосується відвідування храмів, де практично жодна особа. яка не має маску, не дотримується соціальної дистанції. Тому саме напередодні великого храмового свята 1 числа – Дня всіх святих, – коли люди поминатимуть своїх померлих близьких, дуже велике й наполегливе прохання щодо дотримання усіх коронавірусних вимог, оскільки насамперед ріст захворюваності відбувається саме через недотримання зазначених вимог.

Оскільки Перечинський район потрапив на «червоний» рівень епідемічної небезпеки, рішенням Державної комісії ТЕБ та НС встановлені певні обмеження. Це заборона відвідування освітніх закладів, заборона функціонування торговельно-розважальних комплексів, закладів громадського харчування (виключно навиніс), розважальних закладів, кінотеатрів та ін.

Водночас відповідно до цього рішення Державної комісії ТЕБ та НС, напередодні засідання відбулися консультації з представниками Регіональної комісії, і ми надали свою пропозицію щодо певного обмеження і застосування цих обмежень відповідно до Постанови. Розуміючи те, що дуже багато мешканців Перечина, Перечинського району працюють у м. Ужгороді і в тих підприємствах, закладах, які розташовані поблизу Ужгорода, це було нами запропоновано, і я вдячний представникам Державної комісії, що ця пропозиція була підтримана.

Щодо дозволу функціонування транспортного перевезення, то вчора ми провели додаткову нараду з представниками суб’єктів господарювання, які здійснюють транспортні перевезення мешканців Перечина та Перечинського району. Ще раз було наголошено на необхідності дотримання усіх карантинних вимог. Були представники патрульної поліції, Укртрансбезпеки, тому лише спільними зусиллями ми можемо забезпечити безпеку на транспорті.

На даний момент виділено 1270 ліжок для ковідних хворих. Ми розширили цей перелік. Із них 50% уже зайняті хворими, 13% – особами, які перебувають у досить непростому становищі, але мають підозру на COVID-19. Ще немає результатів підтвердження COVID-19 шляхом полімеразного ланцюгового тестування. Заповненість ліжок передбачає кисневе супроводження. Наразі його вистачає, і відповідно до рішення Кабінету Міністрів додатково для Закарпатської області було виділено 29 276 000 грн. які вже за погодженням з бюджетною комісією обласної ради і розпорядженням голови обласної державної адміністрації розподілені по тих 16 закладах охорони здоров’я, які надають допомогу ковідним хворим.

На даний момент забезпеченість тих ліжок, які виділені для хворих на коронавірус, становить 50%, проте тих коштів, які було виділено, достатньо для досягнення 80%-ого рівня, як це передбачено розпорядженням КМУ.

Прес-ценр ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp