Зі слів голови громадської організації "Барбос" Ірини Азізян, з породистих собак найчастіше на вулиці опиняються вівчарки. Трапляються й маленькі кімнатні собаки породи чіхуахуа, пекінес, такса, йокширський тер'єр та інші.
Наразі у волонтерів "Барбоса" на перетримці перебуває з десяток вуличних собак, як дворняг так і породистих. Те, що останніх розбирають швидше - не дивина. Дивує, що вони опиняються на вулиці. І це жахливо. Люди викидають домашніх улюбленців на вулицю, як непотріб. Дехто - ледь не за кілька місяців після придбання, бо усвідомлює, що це не іграшка, а жива істота, яка їсть, п'є і потребує уваги. Хтось - покидає тварину, коли та вже стара і квола.
{g}
Якось волонтери "Барбосу" підібрали біля одного з ужгородських супермаркетів старенького собаку. "Господар" залишив пса у картоновій коробці просто на вулиці, під проливним дощем. Бідоласі стукнуло вже півтора десятка років (для собаки це чималий вік), у нього повипадали всі зуби, він погано бачив і чув, і йому залишалося доживати свого віку. Після того, як знайду прихистили волонтери, він доживав віку в турботі теплі та затишку. Прожив два-три місяці і от нещодавно помер.
"Час Закарпаття"