Тоді як в інших регіонах ця тенденція значно позитивніша. Там за першу половину 2016 року кількість вакансій зросла більш ніж на третину, в порівнянні з другою половиною минулого року.
Про це йдеться в дослідженні міжнародного кадрового порталу hh.ua, пише
Закарпаття.нет.
— Масові скорочення залишилися позаду. На ринку праці немає великого напливу безробітних. Більше чверті компаній змогли дозволити собі розширення штату в усіх напрямках. А це вдвічі більше, ніж у 2015 році, – відзначають експерти порталу.
Лідером за кількістю вакансій залишається Київ. Також багато пропозицій роботи в Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові. На одне місце претендують 3-4 фахівця.
Найвища конкуренція в Київській, Харківській і Дніпропетровській області. А також в Сумах, Полтаві. Найнижча – у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській та Тернопільській областях.
Найскладніше знайти роботу топ-менеджерам, юристам, студентам і фахівцям без досвіду, бухгалтерам, фінансистам. А також висококваліфікованим фахівцям на виробництві.
У ТОП-5 професійних сфер з низькою конкуренцією входять:
продажі;
робочий персонал;
страхування;
консалтинг;
готельно-ресторанний бізнес.
67 % опитаних роботодавців змогли підвищити зарплати своїм співробітникам на початку 2016 року. Однак в більшості випадків розмір надбавки не перевищував 20 %.
За даними дослідження, понад чверть компаній підвищили зарплату всім без винятку працівникам. Але головною тенденцією залишається прив’язка системи оплати до реального внеску співробітника в робочий процес. Найчастіше роботодавці заохочують тільки цінних фахівців або тих, хто показав хороший бізнес-результат.
Середня зарплата в регіонах 4-5 тисяч гривень, в столиці – 7-8 тисяч. Найвищі зарплати пропонують ІТ-фахівцям, претендентам на високі посади в міжнародних компаніях. У регіонах найбільш високооплачуваними фахівцями є керівники філій та регіональних представництв.