7 серпня 2014 року у м. Львові проходить перший із серії кущових семінарів, присвячених обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань України, відповідних законодавчих змін та механізмів їх застосування.
Захід проходить за ініціативи Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та передбачає діалог представників Державної фіскальної служби, громадськості та бізнесу Західного регіону.На семінарі підприємці Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської і Тернопільської областей мають нагоду висловити зауваження і пропозиції щодо становлення та майбутньої діяльності СФР.
«Насамперед ми хочемо почути позицію малого і середнього бізнесу щодо створення Служби фінансових розслідувань. Ми дослухаємося до усіх думок, врахуємо будь-які раціональні зауваження і пропозиції», - заявив Володимир Хоменко, Перший заступник голови Державної фіскальної служби України.
«Відчуваємо інтерес до Служби з боку висококваліфікованих фахівців, зокрема, з недержавного сектору, а також експертних кіл. Кадровий відбір будемо проводити на конкурсних засадах. Спеціальна комісія оцінюватиме кваліфікацію претендентів, рівень їх фахової підготовки і досвід», - наголосив Перший заступник голови ДФС України.
Також, Володимир Хоменко повідомив, що у рамках створення СФР уже проведено 14 обговорень з представниками бізнесу, громадськості, українськими й міжнародними експертами. Отримано більше 120 пропозицій і зауважень, більшість з яких враховані у кінцевому законопроекті. Основні зауваження стосувалися функції аудиту, кадрового забезпечення і громадського контролю СФР.
Наступні зустрічі, за словами Володимира Хоменка, впродовж двох тижнів пройдуть у Хмельницькому, Одесі, Києві та Чернігові, де свою позицію озвучать представники бізнесу з інших регіонів України.
Нагадаємо, що Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Першому заступнику голови ДФС України розробити концепцію нового відомства. Голова Уряду наголосив, що Служба має з'явитися у вересні поточного року – після всеукраїнських громадських обговорень. Проект відповідного Закону пройшов експертизу Міністерства юстиції і невдовзі має бути проголосований у Верховній Раді.З проектом Закону «Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями» та відповідними поправками до супутніх законів можна ознайомитись на
сайті Державної фіскальної служби України.
Прес-служба Державної фіскальної служби України