Про це йдеться в опублікованому анонсі на сайті МКС.
У перший день засідань, 6 березня, виступить українська сторона, на наступний день – РФ. 8-9 березня той же порядок.
Нагадаємо, Україна подала до Міжнародного суду ООН позов щодо Росії про порушення міжнародних домовленостей про заборону фінансування тероризму, зокрема - фінансування терористичних угрупувань "ДНР", "ЛНР", "Харківські партизани".
Крім того, українська сторона вказала на збройне захоплення Росією території Автономної республіки Крим та міста Севастополя і систематичні переслідування представників кримськотатарського народу.
Російська сторона також чинила тиск на українську владу після Помаранчевої революції, що відбулася в 2004 році, йдеться в повідомленні Міжнародного суду.
Після загострення ситуації в Авдіївці, в ході якого є загиблі як з боку української армії, так і цивільного населення, українська сторона заявила, що доповнить позов в ООН цими фактами. Співробітники Служби безпеки України збирають докази терористичної діяльності російських гібридних угруповань в епіцентрі подій в Авдіївці.
Міжнародний суд - головний судовий орган ООН, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами, і всі питання, передбачені Статутом ООН і чинними договорами і конвенціями.
Цей орган складається з 15 суддів, яких окремо обирають Генеральна Асамблея і Рада Безпеки на дев'ять років. Судді обираються за рівнем кваліфікації, а не за національною ознакою. Проте не може бути обрано двоє суддів з однієї країни.
Суд розташований у місті Гаага (Нідерланди). Країни-члени можуть передавати на розгляд Міжнародного Суду справи про прикордонні суперечки, право на рибну ловлю, право на корисні копалини та інші спірні питання. Генеральна Асамблея або Рада Безпеки можуть консультуватися з Міжнародним Судом з будь-якого питання.