Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Малий та середній бізнес на Закарпатті підтримають з обласного бюджету

21 лютого 2017 р., 15:20

Малий та середній бізнес на Закарпатті підтримають з обласного бюджету

На Закарпатті фіксуються тенденції позитивного росту окремих показників соціально-економічного розвитку: загального обсягу реалізованої промислової продукції, внесених в економіку області прямих іноземних інвестицій. Зростання спостерігається і в обсягах вантажних та пасажирських перевезень, в обороті роздрібної торгівлі та надходженні податків і зборів до бюджетів усіх рівнів області, а також до Державного бюджету. Суттєво зменшилась до початку року по області заборгованість із виплати заробітної плати. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман.
Минулоріч області було передбачено понад 85 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету місцевим на соціально-економічний розвиток територій, які профінансовано в повному обсязі. За рахунок цих коштів на Закарпатті реалізували 90 інвестиційних проектів. Зокрема, капітально відремонтували 37 об’єктів дорожнього господарства та оновили матеріально-технічну базу закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Як зазначає Денис Ман, реалізація інвестиційних проектів із залученням коштів державного бюджету в кожному окремо взятому місті та районі дозволила покращити інфраструктуру області в цілому.

Впродовж 2016 року відмічено позитивну тенденцію приросту промислового виробництва. За рік індекс промислової продукції склав 106 відсотків відповідно до 2015-го та випередив загальнодержавні показники. Суттєво збільшилося виробництво й у машинобудуванні.
Найбільші підприємства з іноземними інвестиціями, котрі працюють на Закарпатті, планують розширити тут свої виробничі потужності. «Як передбачається, вже цьогоріч на ТОВ «Джейбіл» створять щонайменше півтисячі робочих місць, а також розширять існуючої площі заводу майже вдвічі. Загальна сума коштів, які будуть вкладені корпорацією протягом трьох років,– 55 мільйонів доларів США, а загальна кількість робітників буде збільшена від теперішніх 2-х тисяч до 4,5 – 5 тисяч», - повідомив Д. Ман.
Згідно зі статистичними даними, в області працює понад 6 тисяч підприємств, 3 з яких – великі, 255 – середні та більше 5 з половиною тисяч – малих. Малими підприємствами реалізовано продукції, товарів і послуг на майже 8 мільярдів гривень, їх частка у загальних обсягах реалізації складає близько 20 відсотків. Станом на початок року на Закарпатті зареєстровано 55 тисяч 536 фізичних осіб-підприємців, з яких сплачують податки 44 тисячі 859. Порівняно з початком минулого року їх кількість збільшилась на 10 відсотків. Однак, слід відмітити, що протягом 2016 року припинили діяльність 9 тисяч фізичних осіб-підприємців. Здебільшого ті, котрі не здійснювали підприємницької діяльності.
Для подальшого розвитку та підтримки малого та середнього підприємництва на Закарпатті розроблено відповідну Програму на 2017-2018 роки. Вона передбачає надання підприємцям поворотної фінансової допомоги або компенсацію відсоткових ставок за кредитами, залучених на реалізацію інвестиційних проектів. Для цього розроблено відповідний порядок, який нині проходить процедуру погодження в обласній раді. В цілому, на реалізацію цієї Програми в обласному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,6 мільйона гривень.
Загалом, за підсумками рейтингової оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, Закарпаття покращило показники роботи. У напрямі „Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця” – область перемістилася з 20 на 19 місце в загальнодержавному рейтингу, у напрямі „Фінансова самодостатність” – з 11 на 8 місце, „Ефективність ринку праці” – з 9 на 7 місце, „Розвиток інфраструктури” – з 18 на 15 місце.
Пре-служба ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp