Фестиваль проходитиме 9-11 листопада в смт. Великий Бичків на Рахівщині.
Юрій Сас, депутат Рахівської районної ради розповів, що таке змагання триватиме вперше в Україні. У програмі не тільки яскраві змагання професіоналів, але й створення Алеї різьби, майстер-класи з різьби по дереву, ярмарок, багато корисного і цікавого, а також концертна програма, чимало конкурсів і несподіванок.
Різьбярі із Західної України будуть створювати свій витвір, скульптуру, яка стане окрасою Алеї різьби. Кожному учаснику нададуть матеріал довжиною метр-півтора, а імена майстрів увіковічнять на дерев’яному інформаційному табло. Зареєструвалися вже близько 20 майстрів з різних міст.
Лілія Ільчук, директор Великобичківськоі школи-інтернат розповіла, як виникла ідея проведення фестивалю: «У нашій школі є перестарілі дерева, які загрожували дітям і їх потрібно було вирубувати. Наш депутат Юрій Сас запропонував поєднати корисне із приємним – і видалити небезпечні дерева, і показати дітям, як можна поєднати мистецтво предків із сучасними способами творчості. Думаю, це надзвичайно надихне наших вихованців, адже майстри оживлять мертву деревину, вдихнуть у неї душу. А наш захід матиме продовження і стане міжнародним у наступні роки».
У школі-інтернаті навчається 185 дітей з Рахівського, Тячівського і Хустського районів, тут хороша матеріальна база, з часом, відповідно до нового Закону освіту, школу буде реорганізовано у гімназію або ліцей. У школі активно працює гурток декоративно-прикладного мистецтва.
Різьбяр Микола Глеба розповів, що мріяв взяти участь у змаганні різьбярів: «Мрії здійснюються і я радий, що матиму змогу працювати для першої у Європі Алеї різьби, а також зустрінуся з іншими митцями-однодумцями. Велика вдячність насамперед організаторам».
За словами Ю. Саса, на Рахівщині проживає найбільше на Закарпаття різьбярів, а метою фестивалю є популяризація і відродження цієї прадавньої справи. А саме свято стане ще однієї із нагод відвідати мальовничу і талановиту Рахівщину. «Такого видовища у нас ще не було. Майстри своєї справи змагатимуться у тематиці «Карпати». Частину робіт продаватимуть під час фестивалю на аукціоні», - каже Юрій Сас.