Це в свою чергу, призведе до зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, реалізується через впровадження заходів із берегоукріплення річок області, реконструкцію каналізаційних очисних споруд тощо.
Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс підписав рішення «Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2016 – 2018 роки». Дане питання було включено в порядок денний 9-ї сесії та схвалено депутатським корпусом облради.
Мета полягає в забезпеченні реалізації екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області, що, свою чергу, призведе до зменшення негативного впливу на навколишнє середовище і буде реалізоване через впровадження заходів із берегоукріплення річок області, реконструкцію каналізаційних очисних споруд.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 752516,8 тис грн, в тому числі: коштів обласного бюджету - 73070,1 тис грн; коштів районних, міських (міст обласного значення) бюджетів - 83684,7 тис грн.
Програма передбачає наступні заходи: охорона і раціональне використання водних ресурсів та земель; раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів; охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів і ресурсів тваринного світу; збереження природно-заповідного фонду, формування екологічної мережі; наукова, освітня, екологічна інформація та пропаганда, видання поліграфічної продукції, моніторинг навколишнього природного середовища, підтримка громадських екологічних організацій.
Охорона і раціональне використання водних ресурсів передбачає: підтримання гідрологічного та санітарного стану річок та потічків; реконструкція дамби р. Тиса на ділянці с. Теково Виноградівського району; будівництво обхідного водогону в селах Мужієво, Квасово, Бене; реконструкція системи водовідведення з прокладанням нових інженерних споруд та заміна парового опалення в цехах на водяне по системі зворотного водопостачання у ПАТ «Перечинський лісокомбінат»; будівництво водонапірних башт для забезпечення питною водою мікрорайону колишнього лісокомбінату в смт Великий Бичків Рахівського району; реконструкція каналізаційних мереж і очисних споруд в смт Кобилецька Поляна Рахівського району Закарпатської області потужністю 200 м3/добу; реконструкція водозабору в урочищі Гуцький смт Кобилецька Поляна Рахівського району; будівництво каналізаційних очисних споруд у смт Ясіня тощо.
Контроль за виконанням цього рішення покладено на заступника голови ОДА та постійні профільні комісії обласної ради з питань: бюджету; екології та використання природних ресурсів.
Прес-служба Закарпатської облради