Як зазначалося під час зустрічі з Великобичківським селищним головою Йосипом Божуком, природно-географічні умови цієї частини Рахівського району однозначно відповідають урядовій Методиці формування ОТГ та засвідчують можливість створення Великобичківської об’єднаної територіальної громади у складі селищ Великий Бичків та Кобилецька Поляна, сільських рад сіл Верхнє Водяне, Водиця, Косівська Поляна, Луг і Росішка.
Загалом за розрахунками, виконаними консультантом з бюджетних питань ЗРВ АМУ Ю.Траньович, у потенційній Великобичківській ОТГ проживало б 30 тис. осіб, вона займала б територію у 576.8 кв. км., що рівнозначно території 14 нинішніх Ужгородів. Та найголовніше, що розрахунок показників бюджету потенційної об’єднаної територіальної громади, здійснений за даними 2017 року, засвідчує про повну фінансову спроможність ОТГ. Розрахункові надходження, разом з освітньою та медичною субвенціями, складали б 107 534,6 млн. грн, а видатки – 103 072.2 млн. грн. Громада могла б отримати й цільову субвенцію на формування власної інфраструктури в обсязі 7 840.6 млн. грн. Власне тому Великобичківська ОТГ уже третій рік поспіль фігурує у проекті Перспективного плану територій спроможних громад Закарпатської області, щоправда, так і не винесеного ОДА на затвердження обласною радою.
Під час робочої зустрічі з керівництвом Великобичківської селищної ради йшлося і про причини, які, попри очевидні плюси ОТГ, не сприяють поступу об’єднавчих процесів. Головна з них – низька активність та поінформованість сільських рад щодо переваг і реальних можливостей ОТГ для прискореного розвитку територій, особливо у сільській місцевості.
Консультанти Закарпатського РВ АМУ обговорили з керівництвом селищної ради і можливість створення у цьому динамічно розвиваючомуся селищі Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та варіанти його оптимального розташування у відповідності до вимог одного з проектів міжнародної технічної допомоги в Україні.
Закарпатське РВ АМУ