Перша згадка про замок Ньолаб, що в селищі Королево, датується ще 1262 роком. Це була літня резиденція угорських королів, що приїжджали сюди на полювання. Відомий замок подіями, які відбувались в його стінах. Зокрема на території твердині у 1401 році Станіславом Граматиком церковнослов’янською мовою було переписане Євангеліє, а Бенедек Ком’яті вперше здійснив переклад частини Біблії з латинської мови на угорську.
{g}
Викликає пам’ятка значний інтерес і в археологів, які щороку проводять тут свої розкопки і вже зараз можуть похвалитися численними знахідками: монети, кахель, знаряддя праці та побутові речі. Студенти історичного факультету УжНУ і в ці вихідні продовжили свою роботу по її дослідженню. За словами керівника групи Ігора Прохненко, це одне з найкращих місць для розкопок на Закарпатті, в цих надрах прихована не одна таємниця.
Зараз найбільша біда Ньолабу зарослі трави та чагарників, які ще більше руйнують стіни та роблять об’єкт майже недоступним для огляду туристами. Місцеві жителі не змогли стояти осторонь. 15 березня була проведена акція по очистці території замку. За словами голови Королівської селищної ради Павла Іваніги, ініціатива проведення заходу надійшла від місцевої громади, і знайшла відклик у десятка небайдужих.
Місцеві депутати та активісти в суботу зібрались біля Ньолабу та активно долучились до роботи - очистили територію від сміття, підрізали чагарники та скосили траву. Була висловлена надія, що така акція не буде останньою, а стане справжньою традицією і місцева пам’ятка не зникне назавжди і надалі залишатиметься справжньою родзинкою цієї місцевості.
Виноградівська РДА